​Umut Ali’nin babası Ermenistan’da - Gündem
27 Mayıs 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վահագն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

25 Eylül 2018  

​Umut Ali’nin babası Ermenistan’da

​Umut Ali’nin babası Ermenistan’da ​Umut Ali’nin babası Ermenistan’da
Kars'ta hayvanlarını otlattığı sırada sınırı geçtiği için Ermenistan'da tutuklanan 16 yaşındaki liseli Umut Ali Özmen'in babası Erivan'a gitti. Mustafa Özmen, serbest bırakılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devreye girdiği oğluna bugün kavuşacak.

Ermenistan’ın başkenti Erivan’da bulunan Mustafa Özmen, yanındaki tercümanıyla birlikte adliyede. Oğluna 2 ay sonra kavuşacak olmanın sevincini yaşayan baba Mustafa Özmen, "Ben şu anda Ermenistan’ın Başkenti Erivan’dayım. Ümitle bekliyorum çocuğuma kavuşmayı, artık aylar değil, günler değil, saatler kaldı. Çocuğumla buluşmak için tercümanla beraber adliyeye gidiyoruz. Çocuğumuza bugün öğleden sonra kavuşacağım. Yarın öğlenden sonra Türkiye’de olmayı umut ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Umut Ali Özmen'in 8 yaşındaki kız kardeşi Nisa Özmen'in "Tayyip dede ağabeyimi kurtar" çağrısının ardından Ermenistan Başbakanı ile görüşmüştü. Baba Mustafa Özmen, "Bize destek olan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Bu haber cn.....n kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+