​Ermeni büyük usta Aronian`ın eşi Arianne Caoili, Türkiye`de tatsız anlar yaşadı - Gündem
04 Haziran 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մարգար / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

09 Ekim 2018  

​Ermeni büyük usta Aronian`ın eşi Arianne Caoili, Türkiye`de tatsız anlar yaşadı

​Ermeni büyük usta Aronian`ın eşi Arianne Caoili, Türkiye`de tatsız anlar yaşadı ​Ermeni büyük usta Aronian`ın eşi Arianne Caoili, Türkiye`de tatsız anlar yaşadı
Ünlü Ermeni büyük usta Levon Aronian’ın eşi Arianne Caoili, bisiklet turu kapsamında bulunduğu Türkiye’de tatsız bir olay yaşadı.

Ermenistan bağımsızlık günü olan 21 Eylül tarihinde yola çıkan Arianne, Türkiye ve İran topraklarından toplam 1800 kilometrelik bir yol geçmeyi ve bu kampanyasıyla Ermenistan sınırlarına yakın yaşayan çocuklara daha iyi eğitim imkanı sağlamak için para toplamayı hedefliyor.

Birkaç arkadaşı ile gerşekleştirdiği yolculuk sırasında Caoili, bir kazakının üzerindeki “Ermenistan” yazısı ve Ermenistan bayrağının renkleri nedeniyle Türkiye’de başlarına geldiğini, hazırladığı bir videoda şöyle anlattı:

“Ben, kazağımı Garegin’e vererek soğuk olduğunda tekrar bana vermek üzere yanında tutmasını rica ettim. Sınıra geldiğimizde Türk görevliler Garegin’i üç kez arayarak kazağı buldu ve “burada Türkiye bayrağından başkası bulunamaz” dediler.”

Birkaç kilometre geçtikten sonra bisikletli grup, bulundukları köye yaklaşan tanklara rastladı.

Arianne, “Artık karanlıktı. Biz orada gecelemek istedik, çünkü yol biraz tehlikeliydi.Yerel sakinler, jandarmaların “bisikletli Ermeniler hakkında haber var mı” diye kendilerini soruşturduğunu anlattı. Kimse bize yardım etmek istemiyordu, geceleyecek yer yoktu. Biri bize yaklaşarak orada kalabileceğimizi, ancak gece bize “bir şey” olabileceğini söyledi.

Ve bütün bunlar, sadece üzerinde “Ermenistan” yazılan ve birkaç renkli çizgili bir kazak yüzünden! Ve Türkiye hala Avrupa Birliğine mi girmek istiyor?” ifadelerini kullandı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+