​Paşinyan’dan ABD Büyükelçisine Karabağ tepkis - Gündem
22 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

17 Ekim 2018  

​Paşinyan’dan ABD Büyükelçisine Karabağ tepkis

​Paşinyan’dan ABD Büyükelçisine Karabağ tepkis ​Paşinyan’dan ABD Büyükelçisine Karabağ tepkis
Dün Ermenistan Başbakanlığından istifa eden ancak görevini vekaleten yürütmeye devam eden Nikol Paşinyan ABD’nin Ermenistan Büyükelçisi Richard Mills’in veda demecinde yaptığı Karabağ açıklamalarına değindi.

Ermenistan görevini tamamlayan ABD Büyükelçisinin Artsakh’ın (Karabağ) bazı topraklarının barış karşılığında Azerbaycan’a verilmeli açıklamasına tepki gösteren Paşinyan söz konusu açıklamaların bir giden mesaj olarak algılanmak gerektiğini söyledi.

Ermenistan Başbakan vekili Paşinyan “Giden elçini açıklamaları giden mesaj olarak da sayılmalı”dedi. Sözüne devam eden Paşinyan konu hakkında Ermenistan tarafının kendi tavrının net bir şekilde ortaya koymuş olduğunu ve bu tavrın değitirmediğini da söyledi.

Dün misyonu tamamlama vesilesiyle bir haber ajansına mülakat veren ABD Büyükelçisi Richard Mills’in “Karabağ sorununun herhangi bir çözüm işgal edilmiş (Karabağ dışındaki) topraklarının bir kısımının Azerbaycana iade edilmesini gerektiriyor” açıklamasını yapmıştı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+