Dedemin Definesi 3 dilde yayımlandı - Gündem
13 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Պարխար / Ժամ : Այգ

Gündem :

20 Kasım 2018  

Dedemin Definesi 3 dilde yayımlandı

Dedemin Definesi 3 dilde yayımlandı Dedemin Definesi 3 dilde yayımlandı
Mehmet Said Aydın düzyazı ile okur karşısında: Dedemin Definesi 3 dilde yayımlandı.

Şair Mehmet Said Aydın Kusurlu Bahçe ve Sokağın Zoru adını taşıyan şiir kitaplarının ardından bu sefer bir anlatıyla, kitap boyutunda ilk defa bir düzyazıyla, Dedemin Definesi ile okurların karşısına çıkıyor.

Kitap, bir yüzleşme metni. ‘Kim var imiş biz burada yoğ iken’ sorunsalını derinleştiren, Büyük Felaket’i duyumsatan bir kurmaca. Dedemin Definesi, kendi eposunu masalsılaştıran, felaketin insan yaşamındaki dolaylı yıkıcılığına odaklanan, yıkımın bir tür itirafına dayanan bir anlatı.

Dedemin Definesi, anlattığı coğrafyanın antropolojisine sadık bir biçimde hazırlandı. Türkçenin yanında Ermenice ve Kürtçe olarak yayımlanan bu anlatıyı Türkçesinden Ermeniceye Arlet İncidüzen, Kürtçeye ise Selim Temo çevirdi. Kitap, Edebi Şeyler etiketiyle yayımlandı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Türkçenin yanında Ermenice ve Kürtçe olarak yayımlanan Dedemin Definesi’ni Türkçesinden Ermeniceye Arlet İncidüzen, Kürtçeye ise Selim Temo çevirdi. Kitap, Edebi Şeyler etiketiyle yayımlandı.Bu haber ga.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+