İşte ilk anket sonuçları: Paşinyan’ın partisi için yüzde 68.3 tahmin edildi - Gündem
18 Ağustos 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Մասիս / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

25 Kasım 2018  

İşte ilk anket sonuçları: Paşinyan’ın partisi için yüzde 68.3 tahmin edildi

İşte ilk anket sonuçları: Paşinyan’ın partisi için yüzde 68.3 tahmin edildi İşte ilk anket sonuçları: Paşinyan’ın partisi için yüzde 68.3 tahmin edildi
Ermenistan’da 9 Aralık tarihinde yapılması öngörülen erken Meclis seçimlerinin ilk anket sonuçları açıklandı. “GALLUP International Аssociation” örgütünün Ermenistan’daki temsilci üyesi "MPG Co.Ltd" şirketinin müdürü Aram Navasardyan anket sonuçları gazetecilerle paylaştı.

Navasardyan kimse tarafından sipariş almadıklarını ve bağımsız olarak 1111 kişi arasında anket araştırması yaptıklarını vurguladı. Ona göre yanılma payı ancak yüzde 3 olabilir.

Hangi partiye yada ittifaka oy vereceksiniz sorusuna katılanların yüzde 68.3’ü Ermenistan Başbakan Vekili Nikol Paşinyan’ın önderliğindeki “Benim adımım” ittifakını işaret etti.

İş adamı ve yardımsever olarak tanınan Gagik Tsarukyan’ın yönettiği "Müreffeh Ermenistan" partisi yüzde 6.7 sonuçla ikinci sırada yer alıyor.

Anket sonuçlarından çıkan tahminlere göre Kadife Devriminden önce iktidarda olan Ermenistan Cumhuriyetçi Partisi ancak yüzde 1.5 oy toplayabilecek.

Yine eski iktidarı temsil eden ve Cumhuriyetçi partisiyle zamanında koalisyonda bulunan Ermeni Devrimici Federasyonu (Taşnak Partisi) sadece yüzde 1 aldı.

Diğer parti ve ittifaklar için çıkan sonuçlar şöyle:

“Aydın Ermenistan” – 1.2%

“Sasun Delileri” – 0.9%

“Hristyan Halk Rönesansı”- 0.3%

“Biz” ittifakı- 0.3%

“Vatandaşın kararı Sosyal-Demokrat partisi”- 0.2%

“Yasalar Ülkesi”- 0.1%

“Milli İstikrar partisi”- 0%Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+