​Türk ve Azeri heyetlerinin başkanları Ermenistan’da madalya almaya kendilerini layık görmediler - Gündem
18 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Մասիս / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

27 Kasım 2018  

​Türk ve Azeri heyetlerinin başkanları Ermenistan’da madalya almaya kendilerini layık görmediler

​Türk ve Azeri heyetlerinin başkanları Ermenistan’da madalya almaya kendilerini layık görmediler ​Türk ve Azeri heyetlerinin başkanları Ermenistan’da madalya almaya kendilerini layık görmediler
Ermenistan’ın başkenti Yerevan’da düzenlenen Karadeniz İşbirliği Örgütü’nün Parlamenterler Asamblesi çalışmalarına başladı.

Parlamenterler Asamblesi Genel Sekreteri Asaf Haciyev açılış konuşmasında Azerbaycan’ın Temmuz ayından itibaren örgütün dönem başkanlığı yürütmeye başladığını hatırattı.

Azerbaycan’ı temsil eden Genel Sekreterinin konuşmasından sonra programa göre heyet başkanlarına madalyalar verilecekti.

Ancak Gürcü heyetinin başkanı sebebini açıklamadan madalyadan vazgeçtiğini bildirdi. Onun ardından da Türkiye heyetinin başkanı Cemal Öztürk “Bence bu madalyayı almaya layık değilim” sözleriyle madalyayı kabul edemeyeceğini açıkladı.

Asaf Haciyev ise bu sözlere açıklık getirerek Türk heyeti başkanının daha mandası olmadığını ve bu yüzden vazgeçtiğini belirtti.

Aynı şekilde Azeri heyetinin başkanı Eldar Guliyev daha toplam iki sene örgütte çalıştığını, dolayısıyla böyle bir madalyanın kabul edemiyeceğini dile getirdi.

Diğer heyet başkanları madalyaları kabul ettiler.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+