​Türk ve Azeri heyetlerinin başkanları Ermenistan’da madalya almaya kendilerini layık görmediler - Gündem
16 Ocak 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Արաց / Օր : Մանի / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

27 Kasım 2018  

​Türk ve Azeri heyetlerinin başkanları Ermenistan’da madalya almaya kendilerini layık görmediler -

​Türk ve Azeri heyetlerinin başkanları Ermenistan’da madalya almaya kendilerini layık görmediler ​Türk ve Azeri heyetlerinin başkanları Ermenistan’da madalya almaya kendilerini layık görmediler

Ermenistan’ın başkenti Yerevan’da düzenlenen Karadeniz İşbirliği Örgütü’nün Parlamenterler Asamblesi çalışmalarına başladı.

Parlamenterler Asamblesi Genel Sekreteri Asaf Haciyev açılış konuşmasında Azerbaycan’ın Temmuz ayından itibaren örgütün dönem başkanlığı yürütmeye başladığını hatırattı.

Azerbaycan’ı temsil eden Genel Sekreterinin konuşmasından sonra programa göre heyet başkanlarına madalyalar verilecekti.

Ancak Gürcü heyetinin başkanı sebebini açıklamadan madalyadan vazgeçtiğini bildirdi. Onun ardından da Türkiye heyetinin başkanı Cemal Öztürk “Bence bu madalyayı almaya layık değilim” sözleriyle madalyayı kabul edemeyeceğini açıkladı.

Asaf Haciyev ise bu sözlere açıklık getirerek Türk heyeti başkanının daha mandası olmadığını ve bu yüzden vazgeçtiğini belirtti.

Aynı şekilde Azeri heyetinin başkanı Eldar Guliyev daha toplam iki sene örgütte çalıştığını, dolayısıyla böyle bir madalyanın kabul edemiyeceğini dile getirdi.

Diğer heyet başkanları madalyaları kabul ettiler.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+