​Ermenistan Dışişlerinden Elmar Mamedyarov’un açıklamasına yorum geldi - Gündem
28 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

20 Aralık 2018  

​Ermenistan Dışişlerinden Elmar Mamedyarov’un açıklamasına yorum geldi

​Ermenistan Dışişlerinden Elmar Mamedyarov’un açıklamasına yorum geldi ​Ermenistan Dışişlerinden Elmar Mamedyarov’un açıklamasına yorum geldi
Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Anna Nağdalyan Milano’da Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanları arasında karşılıklı anlayış ile ilgili Elmar Mamedyarov’un sözlerine açıklık getirdi.

Basın Sözcüsü görüşme sonucunda iki tarafın anlaştığı konularla ilgili açıklamaların Ermenistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlandığını belirtti.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığının resmi Facebook sayfasından konuyla ilgili yapılan açıklamada “Zohrab Mnatsakanyan ve Elmar Mamedyarov ileride görüşmelere devam edecekleri ve bu gidişatı sürdürme konusunda anlaştılar” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca, yorumda Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanlarının, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Eşbaşkan ülkelerinin heyet başkanlarıyla birlikte ortak açıklama metni üzerinde anlaştıklarını da ifade edildi.

Hatırlanacağı üzere Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Mamedyarov Ermenistan ve Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ konusunda uzun zaman sonra ilk defa belli bir anlayışa varabildiklerini ifade etmişti.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+