Ekrem İmamoğlu farklı inanç mensupları ile bir araya geldi - Gündem
28 Mart 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Արեգ / Օր : Սիմ / Ժամ : Արփող

Gündem :

27 Aralık 2018  

Ekrem İmamoğlu farklı inanç mensupları ile bir araya geldi -

Ekrem İmamoğlu farklı inanç mensupları ile bir araya geldi Ekrem İmamoğlu farklı inanç mensupları ile bir araya geldi

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan farklı inanç grupları temsilcileriyle bir araya geldi. Patrik 1.Bartholoemeos’unu ziyaretinde gazetecilerin sorularını da yanıtlayan İmamoğlu AKP’li Mehmet Muş’un İmamoğlu’na yönelik, “Beton Ekrem” sözleri yanıt verdi. İmamoglu “Benim insan sıfatım var biliyorsunuz. Nasıl yaratıldığımı yaratan biliyor zaten. Ama onu ne sıfatla tanımladığını bilmiyorum, cahilliğine veriyorum” dedi.

İlk olarak Fener Rum Patriği 1.Bartholoemeos’u ziyaret eden İmamoğlu, burada bulunanların noel bayramlarını tebrik etti.

Çıkışta basın mensuplarına konuşan İmamoğlu “Çok değerli bir kentte yaşıyoruz. O kadar değerli ki aynı zamanda bir inanç merkezi İstanbul. Geçen günlerde Fatih Sultan Mehmet türbesinde, Fatih Camii’nde ziyaret ettik ve dua ettik. Sonra Karacaahmet Şahkulu gibi manevi yerleri ziyaret ettik ve etmeye devam edeceğiz. Bu sabah da Eyüp Sultan’daydık. Şimdi de Rum Patrikhanesi’ndeyiz ve burada noel bayramına eşlik ettik. Böyle bir inanç merkezine sahip olmak ve bunun kıymetini bilmek, İstanbul’un aslında ne kadar dünya merkezi olduğunu hissedebilmek lazım. Bu anlamda İstanbulluların çok değerli bir kentte yaşadığını anlatmak lazım. Çok mutluyuz. İstanbul’da yaşayan herkesin her anını yaşamayı ve hissetmeyi çok istiyorum. Umuyorum bundan sonra böyle bir İstanbul’da olacağız hep birlikte” ifadelerini kullandı.

AKP’li Mehmet Muş’un kendisine yönelik, “Beton Ekrem” sözlerine de yanıt veren İmamoğlu “Benim insan sıfatım var biliyorsunuz. Nasıl yaratıldığımı yaratan biliyor zaten. Ama onu ne sıfatla tanımladığını bilmiyorum, cahilliğine veriyorum” dedi. Ziyarette Patrik Bartholomeos da adaylığından dolayı İmamoğlu’nu tebrik etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+