​KGAÖ Genel Sekreter Vekilinden, Ermenistan Başbakanı`na tebrik mesaj - Gündem
15 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արամազդ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

17 Ocak 2019  

​KGAÖ Genel Sekreter Vekilinden, Ermenistan Başbakanı`na tebrik mesaj

​KGAÖ Genel Sekreter Vekilinden, Ermenistan Başbakanı`na tebrik mesaj ​KGAÖ Genel Sekreter Vekilinden, Ermenistan Başbakanı`na tebrik mesaj
Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü Genel Sekreteri görevini geçici olarak yerine getiren Valeriy Semerikov, Başbakan makamına atanması vesilesiyle Nikol Paşinyan’a bir tebrik mesajı iletti.

Mesajda Semerikov, özellikle şu ifadelere yer verdi: “Ermenistan Başbakanı görevine atanmanız vesilesiyle en sıcak ve içten tebriklerimi Size iletiyorum. Son parlamento seçimleri, Ermenistan halkının, ilan ettiğiniz derin demokratik reformlarına ümit bağladığını ve kendi ülkesinin güzel geleceği için bunların hayata geçirilmesine katkı sağlamaya hazır olduğunu bir kez daha teyit etti. Yönettiğiniz hükümetin, bu destekten yararlanarak siyasi, sosyal – ekonomik ve toplumsal hayatın tüm alanlarında önemli ilerleme kaydedeceğinden eminim”.

Semerikov, bölgesel ve uluslararası güvenlik tehditlerine karşı koymak hehdefiyle KGAÖ’nün geliştirilmesi ve üye ülkelerin güvenliğini sağlama imkanların artırılması amacıyla KGAÖ - Ermenistan işbirliğine devam etmeyi ve daha da yoğunlaştırmayı ümit ettiğini dile getirdi.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+