​Moskova Bakü`den Ermeni asıllı Rusya vatandaşlarını ülkeye girşine izin vermemek için açıklama isti - Gündem
19 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

19 Ocak 2019  

​Moskova Bakü`den Ermeni asıllı Rusya vatandaşlarını ülkeye girşine izin vermemek için açıklama isti

​Moskova Bakü`den Ermeni asıllı Rusya vatandaşlarını ülkeye girşine izin vermemek için açıklama isti ​Moskova Bakü`den Ermeni asıllı Rusya vatandaşlarını ülkeye girşine izin vermemek için açıklama istiyor
Rusya Dışişleri Bakanlığı Azerbaycan iktidarından Ermeni asıllı Rusya vatandaşlarının Azerbaycan’a girmesine izin vermemesi için açıklama istedi.

Rusya Dışişleri Bakanlığının yaptığı açıklamada Ermeni asıllı Rusya vatandaşlarının Azerbaycan’a girişine izin verilmesi diplomatik uslunun dışında olduğu bildirildi.

Azerbaycan’ın yaptığı açıklamasının, Azerbaycan’a gelen Rusya vatandaşlarına karşı yapılan ayrımcılığının önemsiz bir sorun olarak sunulması endişeleyici olduğu ifade edildi.

Açıklamada şu iffadelere yer verildi:
“Bu yaklaşım kabul edilemez. Sorunla ilgisi olmayan genel görüşleriniz yerine Rusyalılarla olan her olay hakkında somut açıklamaları dinlemek isterdik.”

Dışişleri Azerbaycan’ın Rusya vatandaşlarının ülkeye yapılacağı ziyaretlerin Azerbaycan’ın Moskova elçiliğiyle öncede anlaşılması gerektiği hakkında yaptığı anıştırması üzere de resmi açıklamalar istedi.

Açıklamada “Gelecek adımlarımızı Azerbaycan’dan gelen tepkiye göre belirleyeceğiz” dile getirildi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+