​İstanbul’daki Ermeni kiliselerinden birinin duvarlarına da ırkçı yazılar yazıldı - Gündem
03 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արամ / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

25 Şubat 2019  

​İstanbul’daki Ermeni kiliselerinden birinin duvarlarına da ırkçı yazılar yazıldı

​İstanbul’daki Ermeni kiliselerinden birinin duvarlarına da ırkçı yazılar yazıldı ​İstanbul’daki Ermeni kiliselerinden birinin duvarlarına da ırkçı yazılar yazıldı
İstanbul Ermeni Patrikliği resmi Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda Balat’taki Surp Hreşdagabet Ermeni kilisesinin kapı ve duvarları üzerinde ırkçı ve nefret söylemleri içeren yazıların yer aldığına dair duyuruda bulundu.

Ermeni Patrikliği tarafından yapılan açıklamada “23.02.2019 Cumartesi günü saat 22:30 sularında Balat Surp Hreşdagabet Ermeni Kilisesi ana giriş kapısı ve duvarına ırkçı ve nefret söylemleriyle İngilizce ve Arapça (You Are Finish, Ber) yazılar yazılmıştır.

Bu eylem Balat Kilisesi Yönetim Kurulu tarafından fotoğraflanarak, elde edilen kamera görüntüsü ile derhal Türkiye Ermenileri Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan’a bildirilmiştir.

Yönetim kurulu Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne konu ile ilgili bilgi vererek görüntüleri ve video kaydını teslim etmiştir” ifadeleri yer aldı.

Hatırlanacağı üzere benzer bir durum Bakırköy’deki S. Asdvadzadzin kilisesinde de meydana gelmişti. Kilisesnin duvarları tamamen yazı ve grafıtlarla kirlenmişti.

Ermenihaber.am muhabiri tarafından mesele gündeme taşındıktan sonra kilisenin duvarları hemen temizlenmişti. Eğer mesele gündeme taşınmasaydı ve toplumda yankı bulmasaydı o yazı ve grafıtlar daha ne kadar kilisenin duvarlarında kalacaktı belli değil.

Umarız İstanbul Ermeni Patrikliği böyle durumlarda dikkatli ve tutarlı olmaya devam edecek.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+