​Paşinyan: Türkiye makamlarının tutumu Ermeni-Türk ilişkilerini konuşmamızı imkansız kılıyor - Gündem
19 Eylül 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հոռի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

01 Mart 2019  

​Paşinyan: Türkiye makamlarının tutumu Ermeni-Türk ilişkilerini konuşmamızı imkansız kılıyor

​Paşinyan: Türkiye makamlarının tutumu Ermeni-Türk ilişkilerini konuşmamızı imkansız kılıyor ​Paşinyan: Türkiye makamlarının tutumu Ermeni-Türk ilişkilerini konuşmamızı imkansız kılıyor
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan İran’a yaptığı resmi ziyareti çerçevesinde ülkedeki Ermeni cemaati temsilcileri ile de buluştu. Görüşmede konuşan Paşinyan Ermenistan-Türkiye ilişkileri hakkında bir soruyu yanıtlayarak, “Maalesef Türkiye makamlarının tutumu bugün Ermeni-Türk ilişkilerimizi ciddi bir şekilde konuşmamızı imkansız kılıyor” ifadesini kullandı.

Paşinyan sözüne şöyle devam etti, “Türkiye ikili ilişkilerimizi sürekli olarak Karabağ-Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerine bağlıyor. Durum böyle olunca, iyimser olamayız. Ayrıca biz önkoşulsuz bir şekilde ilişkilerini ele almaya hazır olduğumuzu hep belirtiyoruz. Şu anda Türkiye’nin Karabağ önkoşulu var.”

Ermenistan için Ermeni Soykırımı’nın uluslararası tanınmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Paşinyan, “Biz Soykırımının tanınması üzerinde dururken bunun önkoşul olup olmadığına dair soru yaratılabilir. Soykırımlarla mücadelesi küresel güvenliğin gündeminde olan önemli bir sorundur. Biz Ermeni Soykırımı'nın uluslararası tanınması için çaba sarf etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+