​Diyarbakır Barosu’ndan Nihat Hatipoğlu ve ATV hakkında suç duyurusu - Gündem
17 Ocak 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Արաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

19 Mayıs 2019  

​Diyarbakır Barosu’ndan Nihat Hatipoğlu ve ATV hakkında suç duyurusu -

​Diyarbakır Barosu’ndan Nihat Hatipoğlu ve ATV hakkında suç duyurusu ​Diyarbakır Barosu’ndan Nihat Hatipoğlu ve ATV hakkında suç duyurusu

Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi, canlı yayında Ermeni bir çocuğun ‘dininin değiştirilmesi’ vakasına ilişkin Nihat Hatipoğlu ve ATV hakkında suç duyurusunda bulundu.

ATV’de 12 Mayıs’ta yayınlanan ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu’nun İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda sunduğu Ramazan programında 13 yaşındaki Ermeni çocuğ Artur'un ‘dini değiştirilmişti’.

Çocuğun ailesi bu durumdan haberleri ve onayları olmadığını söylemiş, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan da bunun bir çocuk istismarı olduğunu vurgulamıştı.

İstismar vakasına ilişkin İnsan Hakları Derneği’nin ardından Diyarbakır Barosu da Nihat Hatipoğlu ve programın yayınlandığı ATV hakkında suç duyurusunda bulundu.

Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda, “çocuğun din ve vicdan özgürlüğüne müdahale etmek suretiyle istismar eden kişiler ve bunun basın yolu ile yapılmasına müsaade eden yayın kuruluşu hakkında cezai işlemlerin başlatılmasını talep ediyoruz” denildi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+