Ermenistan`ın Almanya Büyükelçisi Berlin`de düzenlenen Pontus Rum Soykırımını anma töreninde konuştu - Gündem
26 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Նպատ / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

20 Mayıs 2019 - Bu haber 308 kez okundu.  

Ermenistan`ın Almanya Büyükelçisi Berlin`de düzenlenen Pontus Rum Soykırımını anma töreninde konuştu

Ermenistan`ın Almanya Büyükelçisi Berlin`de düzenlenen Pontus Rum Soykırımını anma töreninde konuştu Ermenistan`ın Almanya Büyükelçisi Berlin`de düzenlenen Pontus Rum Soykırımını anma töreninde konuştu
Ermenistan’ın Almanya Büyükelçisi Aşot Smbatyan, 17 Mayıs’ta başkent Berlin’de düzenlenen Pontus Rum Soykırımını 100. yıldönümü anma töreninde konuşma yaptı.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Enformasyon ve Halkla İlişkiler Dairesi’nden edinen bilgiye göre elçi Smbatyan, bir kaç bin yıllık bir tarihe sahip Ermeni-Yunan kardeş halklarının ortaklıklarına değindi.

Elçi, Birinci Dünya Savaşında Ermenilere, Rumlara, Suryanilere ve diğer Hristiyan azınlıklara karşı yapılan soykırımları da konuşmasında dile getirdi.

Ermenistan’ın soykırımları ve insanlığa karşı suçlarının önlenmesi alanında öncü olduğunu vurgulayan Smbatyan, Ermenistan’ın bu konuda uluslararası toplumun ortak çabalarının ihtiyacına önem verdiğini ifade etti.

Bu etkinlikte Yunanistan’ın Almanya Büyükelçisi Teodoros Daskarolis, dünyaca meşhur soykırım bilimcileri Tessa Hofmann Savvidis, Prof. Taner Akçam da konuşma yaptılar.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+