​Garo Paylan: Çocuklarımızı her türlü istismara karşı korumalıyız - Gündem
14 Nisan 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Վանատուր / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

22 Mayıs 2019  

​Garo Paylan: Çocuklarımızı her türlü istismara karşı korumalıyız -

​Garo Paylan: Çocuklarımızı her türlü istismara karşı korumalıyız ​Garo Paylan: Çocuklarımızı her türlü istismara karşı korumalıyız

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, canlı yayında Nihat Hatipoğlu'nun yönlendirilmesiyle Kelime-i Şehadet getirip "din değiştirttiği" 13 yaşındaki Artur ile buluştu. Paylan, “Çocuklarımızı her türlü istismara karşı korumalıyız. Ta ki kendi tercihlerini özgür iradeleriyle yapıncaya kadar” dedi.

Duvar'dan Serkan Alan'ın haberine göre, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Nihat Hatipoğlu’nun, İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda 12 Mayıs’ta yayınlanan iftar programında “din değiştirttiği” 13 yaşındaki Ermeni çocuk Artur ile HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan İstanbul’da bir araya geldi.

Olayın yaşandığı tarihten itibaren Artur ve annesiyle iletişim halinde olduklarını belirten Paylan, “Artur’un morali çok yüksekti. Yanında pek çok insan oldu. Benim de onun yanında olmam çok kıymetliydi. Her zaman yanında olacağıma dair kendisine söz verdim. Bundan sonra da sürekli iletişim halinde olacağız” diye konuştu.

“Artur ünlü insanlarla buluşacağını ve orada yemek yiyeceğini düşünürken böyle bir istismarla karşı karşıya kaldı. Annesi de kendisine telefon açıldığını fakat Türkçesi’nin yeterli olmadığı için ne dendiğini anlamadığını söyledi” ifade eden Garo Paylan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Oluşan tepkilerin ardından Arthur’un bu durum karşısında annesi de yardımcı olmamı istedi. İnanın AKP’li pek çok milletvekili dahil bütün parlamentodaki üyeler bu durumu çok yakışıksız buldular. Bunun çocuk istismarı olduğunu söylediler. Bütün kamuoyu Nihat Hatipoğlu’nu büyük oranda kınadı, bu önemliydi.

Ben hep Artur’un yanında olmaya çalışacağım. Bütün çocuklarımızın yanında olmaya çalışmalıyız. Çocuklarımızı her türlü istismara karşı her anlamda korumalıyız. Ta ki kendi tercihlerini özgür iradeleriyle yapıncaya kadar.”

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+