​Gürcistan Başbakanı`ndan Ermenistan Başbakanı`na tebrik mesajı - Gündem
26 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Նպատ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

30 Mayıs 2019 - Bu haber 9.240 kez okundu.  

​Gürcistan Başbakanı`ndan Ermenistan Başbakanı`na tebrik mesajı

​Gürcistan Başbakanı`ndan Ermenistan Başbakanı`na tebrik mesajı ​Gürcistan Başbakanı`ndan Ermenistan Başbakanı`na tebrik mesajı
Gürcistan Başbakanı Mamuka Bakhtadze Birinci Ermenistan Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 101. yıldönümü vesilesiyle Başbakan Nikol Paşinyan’a tebrik mesajı gönderdi. Bununla ilgili Ermenistan Başbakanlığı Enformasyon ve Halkla İlişkiler Dairesinden bildiriliyor.

Gürcistan Başbakanı’nın tebrik mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Gürcistan ve Ermenistan bir asırdan daha fazla çağdaş demokratik devletlerinin temellerini attılar. Bunların mirasının gelişme ve pekiştirme sürecine başarılı bir şekilde devam ediyoruz. Geçen yıl Tbilisi’ye ziyaretinizde 1. Ermenistan Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünü birlikte kutladığımız için mutluyum. Ülkelerimiz arasındaki dostluğunda ve yakın işbirliğinde olan katkınız için teşekkür etmek istiyorum.

Samimi diyalogumuz ve tecrübe deneyimimiz, Gürcistan ve Ermenistan arasındakı asırlarca süren dostluğu ve iyi komşuluk ilişkileri, bölgede barışın pekiştirilmesine olumlu etki sağlayacağı gibi daha da derinleşmesine ve yeni dinamik ilişkilerinin geliştirilmesine ivme kazandıracığından ümitliyim.

Derin saygılarımı sunuyor ve ülkenin reformları, gelişimi ve ilerlemesi için başarılar diliyorum.”Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+