​Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü: Ermenistan’da misafirperverlik sınırlar tanımıyor - Gündem
14 Ekim 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Սահմի / Օր : Վանատուր / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

17 Temmuz 2019  

​Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü: Ermenistan’da misafirperverlik sınırlar tanımıyor

​Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü: Ermenistan’da misafirperverlik sınırlar tanımıyor ​Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü: Ermenistan’da misafirperverlik sınırlar tanımıyor
Rusya Dışişleri Bakanlığı resmi temsilcisi ve basın sözcüsü Maria Zaharova Ermenistan ziyaretinden sonra Rus televizyon kanalında yayınlanan “Pazar akşamı Vladimir Solovyov ile birlikte” programı sırasında izlenimlerini paylaştı.

Zaharova özellikle Ermenistan halkının misafirperverliğine, en zor ve çetin konular hakkında bile saygı ortamı yaratıp konuşabilecekleri yeteneklerine hayran kaldığını ifade etti.

Tatil için Ermenistan’da bulunan Rusya Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü program sırasında izlanimlerini paylaşarak “Oranın misafirperverliği sınırlar tanımıyor. Her şey çok güzeldi, her şey çok lezzetliydi ve çok eğlenceliydi. Mütiş olan beni çok farklı insanlar kabul etti: gazeteciler, devlet memurları, sanatçılar, sivil aktivistler. Biz bütün konular hakkında konuştuk. Çoğu zaman tartıştığımız konular çok zor ve çetin konulardı. Fakat kendi tarihi, kültürü ve kişisel onurunu milli gururun bir parçası olarak algılayan insanların nasıl kibarca ve saygı ortamda en sivri meseleleri hakkında sohbet ettiklerini beni hayran bıraktı” ifadelerini dile getirdi.

Maria Zaharova’ya göre bu Ermenilerin üst düzey kültüre ve büyüklüğe sahip olmanın bir göstergesidir ve her millette bulunmaz.

Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+