​Sergey Lavrov: Ermenistan ile durum farklı, kendisi Kafkasya’da Rusya’nın esas ortağıdır - Gündem
08 Ağustos 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Յաւելուած / Օր : Միհր / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

17 Temmuz 2019  

​Sergey Lavrov: Ermenistan ile durum farklı, kendisi Kafkasya’da Rusya’nın esas ortağıdır

​Sergey Lavrov: Ermenistan ile durum farklı, kendisi Kafkasya’da Rusya’nın esas ortağıdır ​Sergey Lavrov: Ermenistan ile durum farklı, kendisi Kafkasya’da Rusya’nın esas ortağıdır
Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Rus ''Argümanlar ve gerçekler'' (Аргументы и факты) gazetesine Rusya’nın müttefikleri ve ortakları hakkında röportaj verdi.

Eski Sovyet ülkelerindeki ve Ermenistan’daki siyasi gelişmelerini yakından takip ettiklerini ifade eden Lavrov SSCB’nin yıkılışından sonra Batı’nın Ukrayna ve Gürcistan başta olmak üzere eski Sovyet ülkelerinin iç işlerine müdahale ettiğini belirtti.

Ermenistan hakkında da konuşan Sergey Lavrov “Ermenistan ile durum farklıdır. Bu ülke Kfkasya’da Rusya’nın esas ortağıdır. Ermenistan ile bizim ilişkilerimiz stratejik, müttefik düzeyindedir. Rusya ise Ermenistan’ın önde gelen ekonomi ortağıdır. Eğitim, kültür, yatırım ve askeri teknik alanlarında ilişkilerimiz yoğun bir şekilde gelişiyorlar” ifadelerini dile getirdi.

Ukrayna ve Gürcistan’daki durumuna değinerek Dışişleri Bakanı Lavrov bu ülkelerde Rusya’ya karşı kışkırtıcı eylemlerin yapıldığını ve Rusya karşıtı retoriğin mevcut olduğunu ifade ederek ileride bunların da giderilmesi açısından ümitli olduğunu açıkladı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+