Ermenistan Başbakanı: ``Öyle bir ordumuz olmalı ki hasım bizimle savaşmanın anlamsız olduğunu anlası - Gündem
14 Nisan 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Վանատուր / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

22 Temmuz 2019  

Ermenistan Başbakanı: ``Öyle bir ordumuz olmalı ki hasım bizimle savaşmanın anlamsız olduğunu anlası -

Ermenistan Başbakanı: ``Öyle bir ordumuz olmalı ki hasım bizimle savaşmanın anlamsız olduğunu anlası Ermenistan Başbakanı: ``Öyle bir ordumuz olmalı ki hasım bizimle savaşmanın anlamsız olduğunu anlasın`

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Askeri eğitim okulları öğrencilerinin mezuniyet etkinliğine katılarak konuşma yaptı.

Paşinyan Ermenistan’ın barışsever bir devlet olduğunu vurgulayıp barışın esas garantörünün Ermeni Silahlı kuvvetleri ve ordusu olduğunu belirtti.

Ermenistan Başbakanı yaptığı konuşmada “Bize nasıl bir barış gerektiğini açıklamak istiyorum. Çin askeri stratejine göre yetenekli generaller savaşmadan kazanabiliyorlar. İşte bize böyle bir barış gerekiyor. Bizim öyle bir Silahlı kuvvetlerimiz, devletimiz ve toplumumuz olmalı ki bütün hasımlarımız bizimle savaşmanın anlamsız olduğunu anlasın. Biz hepimiz üzerimizde askeri üniforma olup olmadığına bakmadan bu zaferin askerleriyiz” ifadelerine yer verdi.

Başbakan Nikol Paşinyan Silahlı Kuvvetlerine kadınların da dahil edildiğinin takdirle karşıladığını dile getirdi.

Ona göre Ermenistan’da kadınların büyük potansyeli var, çünkü nüfusun çoğunluğunu onlar oluşturuyorlar ve kadınların askerlik yapabilmeleri, devlet sisteminde, ekonomide ve her alanda yer alabilmeleri için gereken şartlar sağlanmalı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+