​Paris’te düzenlenen 51. Uluslararası kimya olimpiyatlarında Ermenistan takımı bronz madalya kazandı - Spor
21 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Խաւարակ

Spor :

30 Temmuz 2019 - Bu haber 1.185 kez okundu.  

​Paris’te düzenlenen 51. Uluslararası kimya olimpiyatlarında Ermenistan takımı bronz madalya kazandı

​Paris’te düzenlenen 51. Uluslararası kimya olimpiyatlarında Ermenistan takımı bronz madalya kazandı ​Paris’te düzenlenen 51. Uluslararası kimya olimpiyatlarında Ermenistan takımı bronz madalya kazandı
21 Temmuz – 30 Temmuz 2019 tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris’te organize edilen 51. Uluslararası Kimya Olimpiyatına, 80 ülke ve 300 yarışmacı katıldı.

Ermenistan takımı bu olimpiyatlarda 1 bronz madalya ve 2 onur ödülü kazandı. Eğitim, Bilim, Kültür ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamalara göre bronz madalyayı Yerevan’ın ‘Heratsi’ lisesinin 12’inci sınıf öğrencisi Movses Ağekyan, onur ödülleriyse aynı lisenin başka bir öğrencisi Hovhannes Matevosyan ve Vanadzor şehrinin N-11 okulun öğrencilerinden Levon Kharatyan kazandılar.

Tüm katılımcılar bireysel puanlarına göre sıralanır. Altın madalya, en iyi öğrencilerin % 12’sine verilir, diğer öğrencilerin % 22’sine gümüş madalya, % 32’sine bronz madalyalar verilir. Madalya kazanmayan ancak teorik ya da pratik sınavlarda mükemmel sonuçlar elde eden katılımcılara onur ödülü verilir. Genel olarak en yüksek puanı alan öğrenciye özel bir ödül verilir. Teorik ve pratik sınavlarda ise en iyi puanı alan öğrencilere de iki ayrı özel ödül verilir.

İleride, 1-10 Ağustos tarihleri arasında Macaristan’ın Kesthey şehrinde Ermenistan takımının da katılacağı Astroloji ve Astrofizik Uluslararası olimpiyatları düzenlenecek.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+