​Daneya Esgar: Ermeniler Kadife Devrim’le sadece Ermenistan’a değil, bütün dünyaya değişimler getird - Gündem
03 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արամ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

01 Ağustos 2019  

​Daneya Esgar: Ermeniler Kadife Devrim’le sadece Ermenistan’a değil, bütün dünyaya değişimler getird

​Daneya Esgar: Ermeniler Kadife Devrim’le sadece Ermenistan’a değil, bütün dünyaya değişimler getird ​Daneya Esgar: Ermeniler Kadife Devrim’le sadece Ermenistan’a değil, bütün dünyaya değişimler getirdi
ABD’nin Kolorado eyaletinin Temsilciler Meclisi milletvekili Daneya Esgar Ermenistan’a yaptığı ziyaret kapsamında bazı üst düzey yetkilileri ve devlet adamlarıyla görüştü ve farklı alanlarda işbirliği imkanları hakkında düşüncelerini paylaştı

Yerevan’da düzenlenen basın toplantısında Esgar Kolorado eyaletinin Ermenistan ile işbirliği konusunda meraklı ve istekli olduğunu ifade etti.

Özellikle tarım ve enformasyon teknolojileri alanda işbirliğine önem verdiklerini dile getiren Miletvekili sıcak karşılamalarından dolayı da Ermenistan yetkililerine teşekkür ettiğini belirtti.

Ermenistan’daki TUMO Yaratıcı Teknolojileri Merkezini örnek göstererek Esgar bir şekilde Kolorado eyaletinde de TUMO açılmasını arzu ettiğini dile getirdi.

Farklı alanlarda Ermenistan’da gençlerin büyük rolü ve katkısı olduğunu fark eden Daneya Esgar ülke hakkında kendi izlenimlerini anlatırken “Ermenistan’daki son siyasi hadiselerle ben çok etkilendim. Bir damla kan akmadan Kadife Devrim gerçekleştirildi. Ermeniler Kadife Devrim’le sadece Ermenistan’a değil, bütün dünyaa değişimler getirdi” sözlerini kullandı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+