​Gürcistan’dan Ermenistan’a teşekkür - Gündem
08 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Միհր / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

06 Ağustos 2019  

​Gürcistan’dan Ermenistan’a teşekkür

​Gürcistan’dan Ermenistan’a teşekkür ​Gürcistan’dan Ermenistan’a teşekkür
Başkanı Shalva Alaverdashvili Gürcistan Ulusal Turizm İdaresinin yayınladığı 2019 istatistik verilerini yorumlarken Ermenistan’a ve Ermeni halkına yaz tatilinde Karadeniz kıyılarını tercih ettiklerinden dolayı teşekkür etti.

Son verilere göre Gürcistan’ı en çok ziyaret eden ülkeler arasında Ermenistan dördüncü sırada yer alıyor. Azerbaycan, Rusya ve Türkiye’den sonra Gürcistan’a en çok Ermenistan vatandaşları geliyorlar. Üstelik, Temmuz ayında Ermenistan’lı turistlerin sayısı yüzde 3.2 oranda arttı.

Shalva Alaverdashvili yaptığı açıklamada “Temmuz ayında Ermenistan’dan gelen turistlerin sayısı arttı. Bunun için biz Ermenistan’a ve Ermeni halkına teşekkür ediyoruz. Onlar ülkemize zor anda destek oldular” ifadelerine yer verdi.

Gürcistan ve Rusya arasında 20 Haziran’dan başlayan krizden sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 8 Temmuz’dan Rus hava yolu şirketlerinin Gürcistan’a uçmasını geçici olarak yasaklayan kararname imzaladı.

Bunun ardından Ermenistan Moskova-Yerevan-Tbilisi uçuşlarına start verip Gürcistan’daki krizinin hafifletmesine katkı sağladı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+