​Zohrab Mnatsakanyan Milletvekillere Ermenistan dış politikasının üç temel ilkesinden bahsetti[ - Gündem
13 Nisan 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Պարխար / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

01 Eylül 2019  

​Zohrab Mnatsakanyan Milletvekillere Ermenistan dış politikasının üç temel ilkesinden bahsetti[ -

​Zohrab Mnatsakanyan Milletvekillere Ermenistan dış politikasının üç temel ilkesinden bahsetti[ ​Zohrab Mnatsakanyan Milletvekillere Ermenistan dış politikasının üç temel ilkesinden bahsetti[

Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, Parlamento Milletvekillerine ülkenin dış politikasının üç temel ilkesini tanıttı.

Dışişleri Bakanı ve Ermenistan Ulusal Meclisi Milletvekillerinin görüşmesi her sene düzenlenen Dışişleri Bakanlığı ve yabancı ülkelerde Ermenistan diplomatik temsilciliklerin yöneticilerle konferans kapsamında gerçekleşti.

Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan dış politikanın temel ilkeleriyle ilgili yaptığı açıklamada “Biz dış politikamızın temelinde yatan üç ayrı değer belirledik. Bunlar medeni değerleri, tarih mirasımız ve çağdaş demokrasi, insan hakları değerleridir. Demokrasi ve insan hakları değerlerini Ermeni halkı Kadife Devrim sürecinde savundu ve yeni bir kaliteye ulaştırdı. Ermenistan dış politikasının üç temel değerini uluslararası alanında kullanarak Ermenistan ve Ermeni halkının haklarını, menfaatlerini savunmaya devam etmeliyiz. Bu prensipler egemenlik, panermenilik ve karşılıklı işbirliği anlayışıdır” ifadelerini dile getirdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+