​İstanbul Ermeni Patriği seçimi için talimatname bir haftadan hazır olacak - Gündem
22 Kasım 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Տրե / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

02 Eylül 2019  

​İstanbul Ermeni Patriği seçimi için talimatname bir haftadan hazır olacak

​İstanbul Ermeni Patriği seçimi için talimatname bir haftadan hazır olacak ​İstanbul Ermeni Patriği seçimi için talimatname bir haftadan hazır olacak
Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaklaşık bir hafta sonra Ermeni Patriği seçiminin düzenlenmesi için Hükümet tarafından verilecek talimatnamenin hazır olacağını ifade etti.

30 Ağustos’ta Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın düzenlediği resepsiyona Patriklik Kaymakamı Episkopos Sahak Maşalyan ve Surp Pırgiç Hastanesi Vakfı Başkanı Bedros Şirinoğlu da katıldı.

Episkopos Sahak Maşalyan ve Bedros Şirinoğlu’nun Erdoğan ile sohbet sırasında Türkiye Cumhurbaşkanı onlara seçim sürecinin nasıl ilerlediğini sordu. Buna cevaben Maşalyan ve Şirinoğlu talimatname beklediklerini ifade ettiler.

Recep Tayyip Erdoğan bu konuda gelişmelerle ilgili İçişleri Bakanı Süyeyman Soyludan bilgi talep edince Soylu yaklaşık bir hafta sonra Ermeni patrik seçimlerinin gerçekleştirmesi için Hükümetin vereceği talimatının hazır olacağını açıkladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+