​Hrant Dink Cinayeti Davası yarın devam ediyor - Gündem
14 Nisan 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Վանատուր / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

03 Eylül 2019  

​Hrant Dink Cinayeti Davası yarın devam ediyor -

​Hrant Dink Cinayeti Davası yarın devam ediyor ​Hrant Dink Cinayeti Davası yarın devam ediyor

Hrant Dink cinayetine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı davaya bu hafta devam ediliyor.. Mahkeme, dönemin MİT mensuplarının tanık olarak dinlenilmesine karar vermişti. Ancak MİT halen Mahkeme'ye cevap göndermiş değil.

Hrant Dink cinayetine ilişkin aralarında dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet İlhan Güler, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi eski müdürlerinden Ramazan Akyürek, Sabri Uzun, Engin Dinç, Trabzon İl Alay Komutanı Ali Öz'ün de bulunduğu 76 sanıklı davaya 4-5-6 Eylül tarihlerinde İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek. Duruşmalarda tanıkların dinlenilmesine devam edilmesi bekleniyor.

MİT suskun
Mahkeme 14 Mart'taki duruşmada, 24 Şubat 2004’te Hrant Dink’le İstanbul Valiliği'nde görüşme yapan İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Milli İstihbarat Teşkilatı İstanbul Bölge Başkanı Hüseyin Kubilay Günay, MİT görevlileri Özel Yılmaz ve Handan Selçuk'un tanık olarak dinlenilmesine karar vermişti.
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, MİT Bölge Başkanlığına, tanık olarak dinlenilmesine karar verilen personelin ''görevde olup olmadıklarının bildirilmesi ve tanıklık için gerekli işlemlerin yapılması için'' yazı yazdı. Ancak MİT, halen yazışmalara cevap vermedi.


Hrant'ın Arkadaşları grubu her duruşma öncesinde olduğu gibi adalet talebini dile getirmek üzere 4 Eylül sabahı saat 10.00'da Çağlayan Adliyesi C Kapısı önünde buluşma çağrısı yaptı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+