​Ermeni ayininde Akhtamar Adası`nı 2 bin 480 kişi ziyaret etti - Gündem
19 Mayıs 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

11 Eylül 2019  

​Ermeni ayininde Akhtamar Adası`nı 2 bin 480 kişi ziyaret etti -

​Ermeni ayininde Akhtamar Adası`nı 2 bin 480 kişi ziyaret etti ​Ermeni ayininde Akhtamar Adası`nı 2 bin 480 kişi ziyaret etti

Van'ın Gevaş (tarihi Vostan) ilçesindeki Akhtamar Adası'nda düzenlenen yedinci Ermeni ayininin her anlamda olumlu geçtiğini ifade eden Türkiye Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ, 'Ayin günü Akhtamar Adası'nı 2 bin 480 kişi ziyaret etti' dedi.

8 Eylül Pazar günü düzenlenen yedinci Ermeni ayini ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Muzaffer Aktuğ, ayin sonrasında herkesin mutlu olduğunu söyledi.

Ermeni ayini ile memnun edici bir etkinlik gerçekleştirdiklerini dile getiren Aktuğ, "Türkiye Ermeni Patrikhanesi Ruhani Kurul Başkanı Epsikopos Sahak Maşalyan ayin sonrası çok memnun ayrıldıklarını bizzat kendileri ifade ettiler. Bu da bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir" ifadelerini kullandı.

Akհtamar Kilisesi'nin dünyanın ve Türkiye'nin en önemli inanç merkezlerinden biri olduğuna değinen müdür, "Her geçen gün Akhtamar Adası'na olan ilgi alaka daha da artıyor. Çünkü Akhtamar Adamız bir güven, bir huzur, bir barış adasıdır" diye konuştu.

Geçen yıl Akhtamar Adası'nı yerli ve yabancı 157 bin turistin ziyaret ettiğini belirten Aktuğ, "Bu yıl ayinle birlikte Akhtamar Adası'nı ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısı 170 bini bulurken sadece ayin günü Akhtamar Adası'na geçen yerli ve yabancı kişi sayısı ise 2 bin 480 civarındadır" dedi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+