​Tokyo`da Ermeni TUMO Teknoloji Merkezi açılabilir - Gündem
03 Mart 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Արամ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

12 Eylül 2019  

​Tokyo`da Ermeni TUMO Teknoloji Merkezi açılabilir -

​Tokyo`da Ermeni TUMO Teknoloji Merkezi açılabilir ​Tokyo`da Ermeni TUMO Teknoloji Merkezi açılabilir

Japonya’daki Gakken Publishing şirketi Tokyo’da kurulacak TUMO merkezinin ölçüsü, yeri ve olası özelliklerini keşfetmek için pazarın ve TUMO Yaratıcı Teknolojiler Merkezinin eğitim projelerinin imkanlarının araştırmasını gerçekleştirecek.

Ermenistan’da bulunan TUMO merkezinden edinen bilgiye göre TUMO Geliştirme Müdürü Bekor Papazian ve Gakken şirketinin Genel Müdürü Hideyuki İkari arasında bir muhtıra imzalandı.

TUMO merkezlerinin California’da, Moskova’da, Nur-Sultan’da ve Tirana’da açılması için anlaşmalar sağlandı.

TUMO yaratıcı teknolojiler merkezi 2011 yılında kapılarını 12-18 yaşındaki gençlere açtı. Ücretsiz eğitim veren merkez Simonian Eğitim Fonu desteğiyle açıldı. TUMO merkezi, ilk olarak Yerevan’da kuruldu, daha sonra Ermenistan’ın diğer şehirlerinde de faaliyet göstermeye başladı.

TUMO, öğrencilere okulda öğretilmeyen alanlarda kendilerini geliştirebilecekleri geniş imkanlar sunuyor. TUMO, sanat ve teknolojiyi birleştirerek gençlere web tasarımı, tasarım, robotik, animasyon, film ve daha birçok konuda eğitim veriyor. TUMO, gençlerin yaratıcılığını destekleyen özgür bir atmosfer sunuyor. Atölye çalışmaları dünyanın dört bir yanından gelen uzmanlar tarafından, gönüllü olarak yaptırılıyor.

Şu an TUMO merkezlerinden Ermenistan hariç Paris’te, Beyrut’te de bulunmakta.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+