​Ermeni Milletvekili AKPM`de konuştu: Azerbaycan, teröre sponsorluk eden bir devlet - Gündem
14 Mayıs 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վանատուր / Ժամ : Բաւական

Gündem :

02 Ekim 2019  

​Ermeni Milletvekili AKPM`de konuştu: Azerbaycan, teröre sponsorluk eden bir devlet -

​Ermeni Milletvekili AKPM`de konuştu: Azerbaycan, teröre sponsorluk eden bir devlet ​Ermeni Milletvekili AKPM`de konuştu: Azerbaycan, teröre sponsorluk eden bir devlet

Ermenistan Milli Meclis Milletvekili, Dış İlişkiler Daimi Komisyonu ile Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nde Ermenistan heyeti üyesi Sos Avetisyan, “Terör mağdurlarının korunması ve desteklenmesi” hakkındaki rapor ile ilgili AKPM'de bir konuşma yaptı.

Budapeşt’te NATO tarafından düzenlenen “Barış için ortaklık” programı sırasında Ermeni subay Gurgen Margaryan’ı uykuda baltalayan Azeri cani Ramil Safarov’a ülkenin cumhurbaşkanı tarafından mayor rütbesi verilerek ev hediye edildiğini hatırlatan Avetisyan, Azerbaycan’ın terörü destekleyen bir ülke olduğuna dikkat çekti.

Ermeni milletvekili, “Terörden bahsederken Ramil Safarov’un, NATO barış misyonuna katılan Ermeni subay Gurgen Margaryan’ı baltalayarak öldürdüğünü unutmamalıyız. Daha sonra Azerbaycan Cumhurbaşkanı, o caniye mayor rütbesi verdi ve ev hediye etti Bir devletin, terör sponsorluğu yapması gerçekten çok üzücü bir şey” ifadelerini kullandı.

Savaşın, terör eylemlerini örtbas etmek için sık sık kullanıldığını vurgulayan Sos Avetisyan, buna örnek olarak 2016 yılında Azerbaycan’ın, Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’ne karşı başlattığı savaş eylemleri sırasında Karabağ’ın sivil halkını işkencelere tabi tuttuğunu ve bu eylemlerin aslında savaşla ilgili olmadığını hatırlattı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+