​Ermenistan Cumhurbaşkanı, Starmus Festivalinin organizatörlerini kabul etti - Gündem
20 Ocak 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Արաց / Օր : Արագած / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

03 Ekim 2019  

​Ermenistan Cumhurbaşkanı, Starmus Festivalinin organizatörlerini kabul etti

​Ermenistan Cumhurbaşkanı, Starmus Festivalinin organizatörlerini kabul etti ​Ermenistan Cumhurbaşkanı, Starmus Festivalinin organizatörlerini kabul etti
2020 yılında Ermenitan, Uluslararası Starmus Bilim ve Sanat Festivali’ne evsahipliği yapacak. Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, festivalin organizatörü olan Ermeni astrofizikçi Garik İsraelian’ı 2 Ekim’de kabul ett. Görüşme sırasında, gelecek yıl Ermenistan’da yapılacak 6. Starmus Festivali’nın organizasyonu ve zamanlaması ile ilgili konular ele alındı.

Ermenistan Cumhurbaşkanlığı’nın Basın Servisi’nden edinen bilgiye göre, festivalin Ermenistan’da düzenlenmesi, Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan’ın inisiyatifi ile henüz 5. Starmus Festivali sırasında Zürih’te planlanmıştı.

“Starmus Festivali”, dünyaca ünlü bilim insanları, kozmonotlar, müzisyenler, Nobel Ödülüne sahip isimleri bir araya getirerek araştırmacıların yeni nesillerini eğitmek ve ilham vermek, gençleri bilim çalışmalarıyla ilgilendirmek hedefinde.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+