​ABD Ermeni kongresi kongresmenin soykırımı tanıma çağrısını takdir etti - Gündem
18 Ocak 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Արաց / Օր : Մասիս / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

22 Ekim 2019  

​ABD Ermeni kongresi kongresmenin soykırımı tanıma çağrısını takdir etti -

​ABD Ermeni kongresi kongresmenin soykırımı tanıma çağrısını takdir etti ​ABD Ermeni kongresi kongresmenin soykırımı tanıma çağrısını takdir etti

Amerika Ermeni Meclisi (AEM), kongresmen Anna G. Eshoo’nun “Sayın meslektaşım” adlı mektubu takdirle karşıladığını ifade etti. Bu mektupla kongresmen Ermeni Soykırımının tanınmasına yönelik H.Res.296 tasarısını desteklemeye çağrıyor.

ABD Kongresinin tek Ermeni ve Süryani üyesi olan Anna G. Eshoo yaptığı açıklamada “Benim ailemin üyeleri o katillerin arasında yaşadılar. Annem ninemle birlikte Ermenistan’dan kaçtı, Süryani babam ise Takın Doğu’dan sürgün edilmiş. Onlar ikisi de tüm hayatları boyunca Osmanlı Türklerinin yaptığı barbarlığının etkisinde kaldılar. Ben Kongesin tek Ermeni ve Süryani kökenli üyesi olarak Ermeni Soykırımını tanıyan tasarıya destek vermeniz için çağrıda bulunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Eshoo aynı zamandaAmerika Ermeni Meclisi'ne de Ermeni Soykırımını tanıma sürecine destek verdiği için teşekkür etti.

Hatırlanacağı üzere ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı ve California vekili Demokrat Adam Schiff ve Gus Bilirakis Ermeni Soykırımı'nın tanınmasına yönelik yeni bir yasa tasarısı sunmuştu. Bu tasarı Ermeni Soykırımı'nın inkarını reddetmeye, ABD Hükümeti tarafından Ermeni Soykırımı'nın tanınması ve anmasına yönelik bir tasarıydı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+