​ABD Ermeni kongresi kongresmenin soykırımı tanıma çağrısını takdir etti - Gündem
03 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արամ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

22 Ekim 2019  

​ABD Ermeni kongresi kongresmenin soykırımı tanıma çağrısını takdir etti

​ABD Ermeni kongresi kongresmenin soykırımı tanıma çağrısını takdir etti ​ABD Ermeni kongresi kongresmenin soykırımı tanıma çağrısını takdir etti
Amerika Ermeni Meclisi (AEM), kongresmen Anna G. Eshoo’nun “Sayın meslektaşım” adlı mektubu takdirle karşıladığını ifade etti. Bu mektupla kongresmen Ermeni Soykırımının tanınmasına yönelik H.Res.296 tasarısını desteklemeye çağrıyor.

ABD Kongresinin tek Ermeni ve Süryani üyesi olan Anna G. Eshoo yaptığı açıklamada “Benim ailemin üyeleri o katillerin arasında yaşadılar. Annem ninemle birlikte Ermenistan’dan kaçtı, Süryani babam ise Takın Doğu’dan sürgün edilmiş. Onlar ikisi de tüm hayatları boyunca Osmanlı Türklerinin yaptığı barbarlığının etkisinde kaldılar. Ben Kongesin tek Ermeni ve Süryani kökenli üyesi olarak Ermeni Soykırımını tanıyan tasarıya destek vermeniz için çağrıda bulunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Eshoo aynı zamandaAmerika Ermeni Meclisi'ne de Ermeni Soykırımını tanıma sürecine destek verdiği için teşekkür etti.

Hatırlanacağı üzere ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı ve California vekili Demokrat Adam Schiff ve Gus Bilirakis Ermeni Soykırımı'nın tanınmasına yönelik yeni bir yasa tasarısı sunmuştu. Bu tasarı Ermeni Soykırımı'nın inkarını reddetmeye, ABD Hükümeti tarafından Ermeni Soykırımı'nın tanınması ve anmasına yönelik bir tasarıydı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+