​Türkler kimin Tel Abyad’a dönebileceği ve kimin dönemeyeceği konusunda önşartlar öne sürmüş[ - Gündem
09 Ağustos 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Յաւելուած / Օր : Ձոպաբեր / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

29 Ekim 2019  

​Türkler kimin Tel Abyad’a dönebileceği ve kimin dönemeyeceği konusunda önşartlar öne sürmüş[

​Türkler kimin Tel Abyad’a dönebileceği ve kimin dönemeyeceği konusunda önşartlar öne sürmüş[ ​Türkler kimin Tel Abyad’a dönebileceği ve kimin dönemeyeceği konusunda önşartlar öne sürmüş
Ermenistan’ın Diaspora İşleri Baş Komiseri Zareh Sinanyan 31 Ekim tarhinde gazetecilerle görüşme sırasında Suriye kuzeyinde mevcut olan durumla ilgili açıklamalarda bulunurken son verilere göre Tel Abyad’a kimin dönüp dönemeyeceğiyle alakalı Türkiye’nin önşartlar öne sürdüğünü dile getirdi.

Ulaşılan bazı bilgilere göre Ermeniler dönemeyenler kategorisinin içinde yer alıyorlar ve Tel Abyad’a geri gelemeyecekler. Sinanyan konuya açıklık getirmeye çalıştıklarını belirterek Tel Abyad Ermenileriyle şimdi bağlantı içinde olmadıklarını söyledi. Tel Abyad şu an Türk Silahlı Kuvvetlerinin kontrolü altında bulunuyor.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın açıklamasıyla ilgili de Zareh Sinanyan yorumda bulundu. Paşinyan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Suriye Ermenileriyle ilgili telefon görüşmesinden memnun olduğunu dile getirmişti.

Sinanyan tam ne konuştuklarını bilmediğini ifade ederek o görüşmeden bir gün önce Kamışlı Ermenilerinin Kamışlı’yı terk etmek istediklerini, fakat görüşmeden sonra kalmaya karar verdiklerini vurguladı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+