​ABD Ermeni Davası Konseyi Soykırım tasarısını Senato’nun gündemine getirmek için senatörlerle görüş - Gündem
24 Haziran 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

02 Kasım 2019  

​ABD Ermeni Davası Konseyi Soykırım tasarısını Senato’nun gündemine getirmek için senatörlerle görüş -

​ABD Ermeni Davası Konseyi Soykırım tasarısını Senato’nun gündemine getirmek için senatörlerle görüş ​ABD Ermeni Davası Konseyi Soykırım tasarısını Senato’nun gündemine getirmek için senatörlerle görüşecek

ABD’deki Ermeni Davası Konseyi (ANCA) Ermeni Soykırımının taınmasına yönelik 150’inci tasarıyı en yakın zamanda Senato’nun gündemine getirip oylamaya sunmak konusunda büyük çabalar sarfediyor. Bununla ilgili Ermeni Davası Batı Bölgesi Konseyi Başkanı Armen Sahakyan açıklamalarda bulundu.

Sahakyan yaptığı açıklamada “ABD Senatosunda 150’inci tasarı bu sene Nisan ayında sunuldu. Şu an Senatonun 21 üyesi tasarıyı destekliyorlar. Bu sayıyı arttırmak ve acil bir şekilde gündeme getirmek için çalışmalar yürütülüyor” ifadelerini dile getirdi.

Ermeni Davası Batı Bölgesi Konseyi Facebook sayfasından Ermeni Soykırımının tanınması için mücadele eden senatörlerin ofisleriyle koordine çalışmalar yürütme açısından yeni aşamanın başlatıldığını bildiriyor.

Hatırlanacağı üzere ABD Kongresi’nin alt kanadı olan Temsilciler Meclisi, Ermeni Soykırımı’nı tanıyan karar tasarısını kabul etti. Oylamada 405 üye tasarı lehinde oy kullanırken, 11 üye karşı çıktı. 296 sayılı tasarı, onaylanması için Senato’ya gönderildi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+