​Robert Menendez ABD Senatosuna Ermeni Soykırımını tanıma çağrısı yaptı - Gündem
21 Ocak 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Արաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

09 Kasım 2019  

​Robert Menendez ABD Senatosuna Ermeni Soykırımını tanıma çağrısı yaptı

​Robert Menendez ABD Senatosuna Ermeni Soykırımını tanıma çağrısı yaptı ​Robert Menendez ABD Senatosuna Ermeni Soykırımını tanıma çağrısı yaptı
ABD Senatosunun Uluslararası ilişkiler komitesinin üyelerinden olan Robert Menendez Senatoda yaptığı konuşma sırasında Türkiye’nin Suriye Kürtlerine karşı gerçekleştirdiği saldırıları ve genel olarak bölgede sürdürdüğü politikasını eleştirerek bunun kabul edilemez olduğunu ifade etti.

ABD Ermeni Davası konseyinin aktardığı bilgilere göre Robert Menendez konuşmasında Senatonun Ermeni Soykırımı tasarısını Temsilcileri Meclisi gibi kabul etmesi gerektiğini vurguladı.

Menendez, ayrıca, Washington’da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın korumalarının göstericilere karşı yaptıkları saldırıyı da hatırattı.

Robert Menendez’e göre Türkiye Senato’da Ermeni Soykırımı tasarısının kabul edilmesini engellemek için harekete geçti ve büyük çabalar sarfediyor bu konuda, çünkü Senatonun gündemine gelirse mutlaka onaylanacağını anlıyor.

Senator Menendez Türkiye’nin baskılarına boyun eğmeden Senatonun hemen Ermeni Soykırımı tasarısının kabul etmesi gerektiğini belirtti.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+