​Senatör Jack Reed: Ermenistan`ın, bölgedeki ülkelerden farklı olarak gerçekten demokratik olduğunu - Gündem
16 Haziran 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մանի / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

15 Kasım 2019  

​Senatör Jack Reed: Ermenistan`ın, bölgedeki ülkelerden farklı olarak gerçekten demokratik olduğunu -

​Senatör Jack Reed: Ermenistan`ın, bölgedeki ülkelerden farklı olarak gerçekten demokratik olduğunu ​Senatör Jack Reed: Ermenistan`ın, bölgedeki ülkelerden farklı olarak gerçekten demokratik olduğunu görüyoruz

Ermenistan’ın parlamento heyeti ile Washington’da yaptığı görüşme sonrası “Amerika’nın Sesi”ne konuşan Senatör Jack Reed, Ermenistan ile ilişkilerinin ABD için büyük önem taşıdığını dile getirdi. ABD’nin, demokratik Ermenistan’ın, bölgedeki diğer ülkelerden farklı olduğunu anladığını vurgulayan senatör, “ABD’de özel bir Ermeni toplumumuz var. Bu ülkenin her bir eyaletinin kalkınmasında Ermeni toplumunun emeği var. Doğal olarak Ermeni toplumu, kendi tarihi vatanının kalkınmasını da istiyor” ifadelerini kullandı.

Ermenistan ile ABD’nin, demokratik ülkeler olarak ilişkilerini bu temele dayanadırması gerektiğini vurgulayan Reed, “Bölgeden farklı olarak Ermenistan’da gerçek bir demokrasi görüyoruz ve bu demokrasinin pekiştirilmesine destek vermek için elimizden geleni yapmalıyız. Bunu yaparak diğer ülkere de olumlu mesaj göndermiş oluruz” şeklinde konuştu.

Ermenistan – ABD Parlamentolararası Dostluk Grubu çalışmaları çerçevesinde ABD’de bulunan Ermeni milletvekililer Lilit Makunts, Tatevik Hayrapetyan, Vahe Enfiajyan ile Edmon Marukyan, Washington’da temaslarda bulundu. Ermeni heyet ile yapılan görüşmede Kongre’nin siber güvenlik konularından sorumlu komisyon üyesi Jim Langvin de, iki ülke arasında geniş işbirliği perspektiflerin olduğuna dikkat çekti. Washington’daki temasların gündeminde, siber güvenlikten siyasi ilişkilerinin pekiştirilmesine kadar pek çok konu yer aldı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+