​Senatör Jack Reed: Ermenistan`ın, bölgedeki ülkelerden farklı olarak gerçekten demokratik olduğunu - Gündem
03 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արամ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

15 Kasım 2019  

​Senatör Jack Reed: Ermenistan`ın, bölgedeki ülkelerden farklı olarak gerçekten demokratik olduğunu

​Senatör Jack Reed: Ermenistan`ın, bölgedeki ülkelerden farklı olarak gerçekten demokratik olduğunu ​Senatör Jack Reed: Ermenistan`ın, bölgedeki ülkelerden farklı olarak gerçekten demokratik olduğunu görüyoruz
Ermenistan’ın parlamento heyeti ile Washington’da yaptığı görüşme sonrası “Amerika’nın Sesi”ne konuşan Senatör Jack Reed, Ermenistan ile ilişkilerinin ABD için büyük önem taşıdığını dile getirdi. ABD’nin, demokratik Ermenistan’ın, bölgedeki diğer ülkelerden farklı olduğunu anladığını vurgulayan senatör, “ABD’de özel bir Ermeni toplumumuz var. Bu ülkenin her bir eyaletinin kalkınmasında Ermeni toplumunun emeği var. Doğal olarak Ermeni toplumu, kendi tarihi vatanının kalkınmasını da istiyor” ifadelerini kullandı.

Ermenistan ile ABD’nin, demokratik ülkeler olarak ilişkilerini bu temele dayanadırması gerektiğini vurgulayan Reed, “Bölgeden farklı olarak Ermenistan’da gerçek bir demokrasi görüyoruz ve bu demokrasinin pekiştirilmesine destek vermek için elimizden geleni yapmalıyız. Bunu yaparak diğer ülkere de olumlu mesaj göndermiş oluruz” şeklinde konuştu.

Ermenistan – ABD Parlamentolararası Dostluk Grubu çalışmaları çerçevesinde ABD’de bulunan Ermeni milletvekililer Lilit Makunts, Tatevik Hayrapetyan, Vahe Enfiajyan ile Edmon Marukyan, Washington’da temaslarda bulundu. Ermeni heyet ile yapılan görüşmede Kongre’nin siber güvenlik konularından sorumlu komisyon üyesi Jim Langvin de, iki ülke arasında geniş işbirliği perspektiflerin olduğuna dikkat çekti. Washington’daki temasların gündeminde, siber güvenlikten siyasi ilişkilerinin pekiştirilmesine kadar pek çok konu yer aldı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+