​Paşinyan İtalya ziyaretinde Ermeni Soykırımı tasarısına da değindi - Gündem
30 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Գիշերավար / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

21 Kasım 2019 - Bu haber 199 kez okundu.  

​Paşinyan İtalya ziyaretinde Ermeni Soykırımı tasarısına da değindi

​Paşinyan İtalya ziyaretinde Ermeni Soykırımı tasarısına da değindi ​Paşinyan İtalya ziyaretinde Ermeni Soykırımı tasarısına da değindi
Resmi ziyaret için İtalya’da bulunan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan İtalya’nın Siyasi Araştırmalar Uluslararası Enstitüsünde konuşma yaptı. Konuşmasında Paşinyan ABD Temsilciler Meclisi tarafından Ermeni Soykırımı tasarısının kabul edilmesinin çok önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Ermenistan Başbakanı tasarı kabul edilmeden önce de ABD’de Ermeni Soykırımını tanıma sürecinin mevcut olduğunu ifade ederek 49 eyalet tarafından Ermenis Soykırımı tanıyan karar alındığını hatırlattı.

Paşinyan yaptığı açıklamada “Bu çok önemli bir karardır. Uluslararası alanında Soykırımın tanınması sadece tarihi gerçekleri tanıma meselesi değil, aynı zamanda güvenlik ve soykırımları önleme açısından küresel bir meseledir” sözlerini dile getirdi.

ABD Temsilcile Meclisi tarafından kabul edilen tasarı Ermenistan Başbakanına göre Ermeni Soykırımının uluslararası tanınması açısından yeni bir dalganın yükseltmesine sebep olabilir.

Paşinyan, ayrıca günümüzde de dünyada soykırımların gerçekleştirildiğini ifade ederek Ezdi halkına karşı yapılan soykırımını hatırlattı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+