​Paşinyan İtalya ziyaretinde Ermeni Soykırımı tasarısına da değindi - Gündem
24 Haziran 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

21 Kasım 2019  

​Paşinyan İtalya ziyaretinde Ermeni Soykırımı tasarısına da değindi -

​Paşinyan İtalya ziyaretinde Ermeni Soykırımı tasarısına da değindi ​Paşinyan İtalya ziyaretinde Ermeni Soykırımı tasarısına da değindi

Resmi ziyaret için İtalya’da bulunan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan İtalya’nın Siyasi Araştırmalar Uluslararası Enstitüsünde konuşma yaptı. Konuşmasında Paşinyan ABD Temsilciler Meclisi tarafından Ermeni Soykırımı tasarısının kabul edilmesinin çok önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Ermenistan Başbakanı tasarı kabul edilmeden önce de ABD’de Ermeni Soykırımını tanıma sürecinin mevcut olduğunu ifade ederek 49 eyalet tarafından Ermenis Soykırımı tanıyan karar alındığını hatırlattı.

Paşinyan yaptığı açıklamada “Bu çok önemli bir karardır. Uluslararası alanında Soykırımın tanınması sadece tarihi gerçekleri tanıma meselesi değil, aynı zamanda güvenlik ve soykırımları önleme açısından küresel bir meseledir” sözlerini dile getirdi.

ABD Temsilcile Meclisi tarafından kabul edilen tasarı Ermenistan Başbakanına göre Ermeni Soykırımının uluslararası tanınması açısından yeni bir dalganın yükseltmesine sebep olabilir.

Paşinyan, ayrıca günümüzde de dünyada soykırımların gerçekleştirildiğini ifade ederek Ezdi halkına karşı yapılan soykırımını hatırlattı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+