​Ermeni Milletvekili Aliyev’i tehdit ettiğinden dolayı Azerbaycan’a gidemeyecek - Gündem
23 Haziran 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

01 Aralık 2019  

​Ermeni Milletvekili Aliyev’i tehdit ettiğinden dolayı Azerbaycan’a gidemeyecek -

​Ermeni Milletvekili Aliyev’i tehdit ettiğinden dolayı Azerbaycan’a gidemeyecek ​Ermeni Milletvekili Aliyev’i tehdit ettiğinden dolayı Azerbaycan’a gidemeyecek

Basında yer alan haberlere göre ileride Ermenistan milletvekilleri Azerbaycan’ı ziyaret edecek. Milletvekilleri arasında Müreffeh Ermenistan Partisinden Naira Zohrabyan da var. Ancak bazı iddialara göre onun Azerbaycan ziyareti engellendi.

Azerbaycan iktidarı Naira Zohrabyan’ı aşırı milliyetçi olarak tanımlıyor ve onun bir zaman Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin kürsüsünden Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i tehdit ettiğini engelleme gerekçesi olarak gösteriyor.

Ermenistan-Azerbaycan barış süreci çerçevesinde karşılıklı ziyaretler devam edecek. İki ülkenin gazetecilerin karşılıklı ziyaretlerinden sonra ileride Milletvekillerinin de karşılıklı ziyaretleri bekleniyor.

Bu projenin koordinasyonu AGİT (Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı) Başkanı’nın özel temsilcisi Anjey Kasprshik ve Ermenistan, Azerbaycan, Artsakh (Karabağ) Cumhuriyetlerinin ilgili makamları gerçekleştiriyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+