​Mnatsakanyan, Karabağ`ın da müzakere masasında yer alması gerektiğine vurgu yaptı - Gündem
02 Nisan 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Արեգ / Օր : Հրանդ / Ժամ : Արփող

Gündem :

05 Aralık 2019  

​Mnatsakanyan, Karabağ`ın da müzakere masasında yer alması gerektiğine vurgu yaptı

​Mnatsakanyan, Karabağ`ın da müzakere masasında yer alması gerektiğine vurgu yaptı ​Mnatsakanyan, Karabağ`ın da müzakere masasında yer alması gerektiğine vurgu yaptı
4 Aralık tarihinde Bratislava’da düzenlenen Mnatsakanyan - Mammedyarov görüşmesinde taraflar, ateşkes rejiminin pekiştirilmesine ve karşılıklı güvenin artırılmasına yönelik adımları ele aldı.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, halkları barışa hazırlamak konusunda elde edilen ilk küçük başarının, Ermenistan’lı, Karabağ’lı ve Azerbaycan’lı gazetecilerin karşılıklı ziyaretinin önemine dikkat çekti. Taraflar, halkların direkt katılımıyla benzeri girişimlerin ileride de düzenlenmesi, karşılıklı güvenin pekiştirilmesine yönelik başka adımların da atılması gerektiğine vurgu yaptı.

Önceki gün Ermenistan’da Karabağ Dışişleri Bakanı ile yaptığı görüşmesine değinen Zohrab Mnatsakanyan, Karabağ hükümetinin de müzakere masasında bulunması gerektiğinin altını bir kez daha çizdi.

AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlarının ve AGİT dönem Başkanının kişisel temsilcisinin katılımıyla gerçekleşen görüşmede iki bakan, gelecek yılın başında tekrar bir araya gelmek konusunda mutabık kaldı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+