​Ermenistan Başbakanı`nın eşi Anna Hakobyan Mehriban Aliyeva’yı Karabağ’da uzun hava dinlemeye davet - Gündem
11 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Երեզկան / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

05 Aralık 2019  

​Ermenistan Başbakanı`nın eşi Anna Hakobyan Mehriban Aliyeva’yı Karabağ’da uzun hava dinlemeye davet

​Ermenistan Başbakanı`nın eşi Anna Hakobyan Mehriban Aliyeva’yı Karabağ’da uzun hava dinlemeye davet ​Ermenistan Başbakanı`nın eşi Anna Hakobyan Mehriban Aliyeva’yı Karabağ’da uzun hava dinlemeye davet etti
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in eşi ve birinci yardımısı Mehriban Aliyeva Karabağ’da muğam (uzun hava) dinlemeyi hayal ettiğini dile getirmişti.

Ermenistan Başbakanının eşi Anna Hakobyan ‘BM Güvenlik konseyi kadınları, barış ve güvenlik’ konulu konferans çerçevesinde Mehriban Aliyeva’nın bu hayalini gerçekleştirmeye hazır olduğunu ifade etti.

Anna Hakobyan yaptığı açıklamada “Ben Mehriban Aliyeva’yı Karabağ’a davet etmek istiyorum. O misafirimiz olacak ve biz de misafirlere nasıl şeref vermeyi çok iyi biliyoruz. Kurallardan biri de misafir için müzik çalmasıdır ve biz onun istediği uzun havayı (muğam) sağlayabiliriz” ifadelerine yer verdi.

Fakat Ermenistan Başbakanının eşi Anna Hakobyan’a göre eğer Mehriban Aliyeva savaş yoluyla gelip Karabağ’da uzun hava dinlemeyi kastediyorsa o zaman bu hayal hiç bir zaman gerçek olmayacak.

Dahası, Anna Hakobyan Azerbaycan’ın yeni bir savaş başlattığı halde orada uzun hava dinlemeyi hayal ettikleri yeni bölgelerin meydana geleceğinin de kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Ermenistan Başbakanının eşi bu davet kabul edildiği takdirde kendisinin de Bakü’ye gitmeye hazır olduğunu ifade etti.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+