​Hollanda Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan bizim için stratejik öneme sahip - Gündem
16 Haziran 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մանի / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

17 Aralık 2019  

​Hollanda Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan bizim için stratejik öneme sahip -

​Hollanda Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan bizim için stratejik öneme sahip ​Hollanda Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan bizim için stratejik öneme sahip

Hollanda Dışişleri Bakanlığı kendi resmi sitesinde Ermenistan’da Büyükelçilik açmak için mevcut olan gerekçeleri hakkında bir yazı yayınladı.

Bununla ilgili Hollanda’da Ermenistan Büyükelçisi Tigran Balayan kendi Facebook sayfasından paylaşımda bulundu.

Balayan’ın aktardığı bilgilere göre Hollanda Dışişleri Bakanlığının resmi sitede yer alan yazıda “Ermenistan Rusya, Türkiye ve İran arasında bulunuyor, dolayısıyla stratejik öneme sahip. 2018 yılının Nisan ayında gerçekleşen Kadife Devrimden sonra yeni hükümet ülkeyi modernleştiriyor ve yolsuzluğa karşı mücadele ediyor. Hollanda bu sürece destek verebilir. Şu an Ermenistan bölgede büyükelçiliğimizin bulunmadığı tek ülkedir. Temsilciler Meclisi Yerevan’da Büyükelçilik açmak istiyor ” ifadelerine yer yer verildi.

Hatırlanacağı üzere Hollanda Parlamentosu 2020 yılının Dışişleri Bakanlığı için öngörülen bütçesini onaylarken oybirliğiyle Ermenistan’da Büyükelçilik açılmasına yönelik 2 milyon Euro ayıracağına karar verdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+