​2019 yılında ABD vizesi için en çok ‘ret’ cevabı alan ülkeler açıklandı - Gündem
25 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

20 Aralık 2019  

​2019 yılında ABD vizesi için en çok ‘ret’ cevabı alan ülkeler açıklandı

​2019 yılında ABD vizesi için en çok ‘ret’ cevabı alan ülkeler açıklandı ​2019 yılında ABD vizesi için en çok ‘ret’ cevabı alan ülkeler açıklandı
Amerika Birleşik Devletlerinin resmi verilerine göre 2019 yılında ABD vizesi için başvuranlar arasında en çok ‘ret’ cevabı Kuzey Kore, Mikronezya ve Palau Cumhuriyeti vatandaşları aldı. Bu ülkelerin ABD vizesi için başvuruda bulunan istisnasız bütün vatandaşları ‘ret’ cevabı aldı.

Libya, İran, Somali, Suriye, Kırgızistan, Özbekistan gibi ülkelerin durumu da bu açıdan hiç iyi değil. Bu ülkelerin vatandaşlarının 3’te 2’sine ABD vizesi verilmedi.

ABD’ye turist olarak gitmek isteyen Gücistan, Kongo, Haiti, Honduras, Nijerya, Tacikistan vatandaşlarının yüzde 60’tan fazlası da ‘ret’ cevabı alıyor.

Ermenistan, Ukrayna, Küba, Irak, Kenya, Moldova ve Pakistan vatandaşları biraz daha iyi durumda bulunuyor. Bu ülkelerden ABD vizesi için yapıla başvuruların yarısı kabul ediliyor. Azerbaycan’dan ise başvuruların sadece çeyrek kısmı ‘ret’ cevabı alıyor.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+