​Devlet liderleri kaç saat uyuyor? - Gündem
21 Haziran 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

13 Ocak 2020  

​Devlet liderleri kaç saat uyuyor? -

​Devlet liderleri kaç saat uyuyor? ​Devlet liderleri kaç saat uyuyor?

Uyku insanın hayatında önemli bir yere sahip. Araştırmalara göre insanların ömrünün üçte biri uykuda geçiyor.

Peki devlet liderleri ne kadar uyuyor. Mesela Ermenistan Başbakanı yada Rusya Devlet Başkanı günde kaç saat uyuyabiliyorlar.

Açık kaynaklardan yapılan incelemeler sonucunda Sputnik Armenia haber ajansı bir infografik hazırladı. Bu infografikte yer alan bilgilere göre ABD Devlet Başkanı Donald Trump gece saat 01:00’da uyuyor ve sabah saat 05:00’te uyanıyor. Almanya Şansölyesi Angela Merkel iş günlerinde çok az uyuduğunu fakat fahta sonunda yerini doldurduğunu itiraf etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin genellikle 5-6 saat uyuyor. Kendisi gün içerisinde çok yoğun çalıştığını, fakat uykuya da dikkat ettiğini dile getirdi.

Çok az uyuyan devlet liderleri arasında Emmanuel Macron yer alıyor. Fransa Cumhurbaşkanı ancak 3 saat uyuyabiliyor.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan da az uyuyanlar arasındadır. Hatta onun eşi Anna Hakobyan bir ara kocasının yorgun, uykudayken fotoğrafını paylaşarak devamlı 24/7 şekilde çalışmanın yalnış olduğunu ifade etmişti.

Nikol Paşinyan bazen gece saat 03:00, 04:00 gibi kolluk kuvvetleri yöneticileri arayıp özel talimatlar veriyor. Paşinyan ortalama 4-5 saat uyuyor böylece.

Doktorlar insanın sağlıklı olması için 8 saat uyuması gerektiğini defalarca ifade etmişler. Ona rağmen 8 saat uyumak devlet liderleri için neredeyse imkansızdır.

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+