​Hırvatistan, Ermenistan -AB Kapsamlı ve Genişletimiş İşbirliği Anlaşmasını onayladı - Gündem
06 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մադեղ / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

13 Ocak 2020  

​Hırvatistan, Ermenistan -AB Kapsamlı ve Genişletimiş İşbirliği Anlaşmasını onayladı

​Hırvatistan, Ermenistan -AB Kapsamlı ve Genişletimiş İşbirliği Anlaşmasını onayladı ​Hırvatistan, Ermenistan -AB Kapsamlı ve Genişletimiş İşbirliği Anlaşmasını onayladı
Hırvatistan, Ermenistan – Avrupa Birliği Kapsamlı ve Genişletilmiş İşbirliği Anlaşmasını’nın onaylanması için gerekli iç süreçleri tamamladığını, Avrupa Konseyi ile AB Konseyi Genel Sekreterliği’ne bildirdi.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’nın Basın Sözcüsü Anna Nağdalyan, Hırvatistan'ın bu konuda Genel Sekreterliği’ni bilgilendiren 18. ülke olduğunu açıklayarak, “İsveç, Slovenya, Belçika ve Fransa da gerekli iç süreçleri tamamladı, ancak bu konuda Genel Seketerliği’ni henüz bilgilendirmedi” yorumunu yaptı.

Kapsamlı ve Genişletilmiş İşbirliği Anlaşması, Ermenistan ile Avrupa Birliği arasında 24 kasım 2017 tarihinde Brüksel’de imzalandı. AB üye tüm ülkeler tarafından onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek olan anlaşma, şimdiye kadar Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Almanya, Estonya, İrlanda, Kıbrıs, Litvanya, Letonya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Romanya, Slovakya, Finlandiya ve Birleşik Krallık tarafından onaylandı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+