​Hırvatistan, Ermenistan -AB Kapsamlı ve Genişletimiş İşbirliği Anlaşmasını onayladı - Gündem
04 Ağustos 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մարգար / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

13 Ocak 2020  

​Hırvatistan, Ermenistan -AB Kapsamlı ve Genişletimiş İşbirliği Anlaşmasını onayladı -

​Hırvatistan, Ermenistan -AB Kapsamlı ve Genişletimiş İşbirliği Anlaşmasını onayladı ​Hırvatistan, Ermenistan -AB Kapsamlı ve Genişletimiş İşbirliği Anlaşmasını onayladı

Hırvatistan, Ermenistan – Avrupa Birliği Kapsamlı ve Genişletilmiş İşbirliği Anlaşmasını’nın onaylanması için gerekli iç süreçleri tamamladığını, Avrupa Konseyi ile AB Konseyi Genel Sekreterliği’ne bildirdi.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’nın Basın Sözcüsü Anna Nağdalyan, Hırvatistan'ın bu konuda Genel Sekreterliği’ni bilgilendiren 18. ülke olduğunu açıklayarak, “İsveç, Slovenya, Belçika ve Fransa da gerekli iç süreçleri tamamladı, ancak bu konuda Genel Seketerliği’ni henüz bilgilendirmedi” yorumunu yaptı.

Kapsamlı ve Genişletilmiş İşbirliği Anlaşması, Ermenistan ile Avrupa Birliği arasında 24 kasım 2017 tarihinde Brüksel’de imzalandı. AB üye tüm ülkeler tarafından onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek olan anlaşma, şimdiye kadar Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Almanya, Estonya, İrlanda, Kıbrıs, Litvanya, Letonya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Romanya, Slovakya, Finlandiya ve Birleşik Krallık tarafından onaylandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+