Nikol Paşinyan: Ermenilere karşı yeni bir imha veya zorla yerinden etme çabasına izin vermeyeceğiz - Gündem
08 Nisan 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Միհր / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

13 Ocak 2020  

Nikol Paşinyan: Ermenilere karşı yeni bir imha veya zorla yerinden etme çabasına izin vermeyeceğiz

Nikol Paşinyan: Ermenilere karşı yeni bir imha veya zorla yerinden etme çabasına izin vermeyeceğiz Nikol Paşinyan: Ermenilere karşı yeni bir imha veya zorla yerinden etme çabasına izin vermeyeceğiz
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Bakü’de Ermeni halkına uygulanan katliamın 30. yıldönümü vesilesiyle konuştu.

Geçen 30 yılın, Azerbaycan için pişmanlık, yeniden değerlendirme ve uzlaşma yılları olmadığını kaydeden Paşinyan, “30 yıl sonra bile Azerbaycan’da, Bakü’deki Ermeni katliamının kurbanlarına ne saygı ne de merhamet var. Bakü Ermenilerinin başına gelen felakete edebiyat eserlerinde bile değinme cesaretini bulan az sayıdaki sesler, aşağılanarak resmen vatan haini ilan edildi” ifadelerini kullandı.

Ermeni karşıtlığının, Azerbaycan’ın devlet politikası ve amentüsü haline geldiğini vurgulayan Ermenistan Başbakanı, “Bu zaman zarfında, Artsakh halkını yok etme çabalarına, insan öldürdüğü için cezasını çeken Ramil Safarov’un serbest bırakılmasına ve kahramanlaştırılmasına, 2016’da Artsakh’ta sınıra yakın bir yerleşim yerinde yaşlı ve çaresiz insanların acımasızca işkencelere maruz kalarak katledilmesine tanıklık ettik. Tüm sorumluluka ilan edilyorum ki, Ermneilere karşı yeni bir imha vea zorla yerinden etme çabasına izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Paşinyan, Azerbaycan’a Ermenielre uygulanan katliamlara tepki veren ve kınayan tüm ululslararası kurum ve kuruluşlara da teşekkürelrini sundu.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+