​Fransa Cumhurbaşkanı: Dağlık Karabağ ihtilafı bir insani dramdır - Gündem
27 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Վահագն / Ժամ : Բաւական

Gündem :

31 Ocak 2020 - Bu haber 135 kez okundu.  

​Fransa Cumhurbaşkanı: Dağlık Karabağ ihtilafı bir insani dramdır

​Fransa Cumhurbaşkanı: Dağlık Karabağ ihtilafı bir insani dramdır ​Fransa Cumhurbaşkanı: Dağlık Karabağ ihtilafı bir insani dramdır
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa Ermeni Organizasyonları Koordinasyon Konseyi’nin (CCAF) yıllık toplantısına katılarak bir konuşma yaptı.

Konuşmasında Dağlık Karabağ konusuna da değinen Macron, Ermenistan’ın karşı karşıya kaldığı büyük krizde Fransa’nın Ermenistan yanında olduğunu vurguladı.

“Dağlık Karabağ’ın çözülmemiş ihtilafı, Avrupa’da güven ve güvenlik mimarisinin gelişmesini engelliyor” ifadesini kullanan Macron, gelecek hafta Azerbaycan’da yapılacak seçimlerden sonra bu konuda bazı olumlu gelişmeler beklenebileceği ümidini de dile getirdi.

İki taraf liderleri arasında diyalog başladığına dikkat çeken Fransa Cumhurbaşakanı, “Ben burada bir yl görüyorum” yorumunu yaptı. Macron, oluşan durumun, Dağlık Karabağ ile etraftaki bölge halkını istikrarsızlık ve izolasyon konumunda tutan bir insani dram olduğu değerlendirmesini de yaptı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+