​Ermeni Simon Martirosyan, 2019 yılının dünyanın ikinci en iyi haltercisi oldu - Gündem
29 Mart 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Արեգ / Օր : Վարագ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

22 Şubat 2020  

​Ermeni Simon Martirosyan, 2019 yılının dünyanın ikinci en iyi haltercisi oldu

​Ermeni Simon Martirosyan, 2019 yılının dünyanın ikinci en iyi haltercisi oldu ​Ermeni Simon Martirosyan, 2019 yılının dünyanın ikinci en iyi haltercisi oldu
Dünya Halter Federasyonu (IWF), Ermeni halterci Simon Martirosyan’ı dünyanın ikinci en iyi haltercisi olduğunu açıkladı.

IWF, 2019 yılının en iyi haltercisini seçmek üzere düzenlediği oylamanın sonuçlarını yayınladı. Federasyonun resmi internet sitesinde paylaşılan verilere göre, dünyanın en iyi haltercisi olarak Gürcü Laşa Talahadze (süper ağır siklet) seçildi. Talahadze’ye 17084 kişi oy verirken, Ermeni halterciye ise 5514 kişi oy verdi.

Ermeni halterci Simon Martirosyan, 2019 yılında hem Avrupa, hem dünya şampiyonu oldu. Bununla birlikte, Rio 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanan Özbek Ruslan Nurudinov’un, daha önce Londra Olimpiyatları’nda yasak madde kullandığının tespit edilmesininin ardından Rio altınının, gümüş madalya kazanmış olan Martirosyan’a verileceği öğrenildi.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+