​Karabağ hiç bir zaman Azerbaycan’ın bir parçası olmadı ve olmayacak - Gündem
14 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Վանատուր / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

24 Şubat 2020  

​Karabağ hiç bir zaman Azerbaycan’ın bir parçası olmadı ve olmayacak

​Karabağ hiç bir zaman Azerbaycan’ın bir parçası olmadı ve olmayacak ​Karabağ hiç bir zaman Azerbaycan’ın bir parçası olmadı ve olmayacak
Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatının (AGİT) Parlamenter Asamblesinde Ermeni Heyetini temsil eden Ermenistan Parlamentosu Milletvekili Hayk Konjoryan oturum sırasında Azerbaycan heyetine yönelik “Her seferinde Azerbaycanlı meslektaşlarım insan hakları ve Ermenilerin haklarından söz ettiklerinde onları bir katili nasıl kahramanlaştırdıklarını hatırlatacağım” ifadelerini dile getirdi.

AGİT Parlamenter Asamblesinde Azerbaycan Heyetinin temsilcisi Karabağ Ermenilerinin haklarının Azerbaycan tarafından korunacağını ifade etmişti.

Ermenistan Milletvekili buna cevaben “Meslektaşımın hafızasını biraz tazelemek istiyorum. Dün çok acı bir olayın 14’üncü yıldönümüydü. Tam 14 yıl önce Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de dil kursları sırasında Ramil Safarov adlı katil uykuda bulunan Ermeni subayını baltayla öldürdü. Ondan sonra İlham Aliyev’in af kararı çıktı ve katili Azerbaycan’da kahramanlaştırdılar, onu yeni nesillere bir örnek olarak gösterdiler. 2012 yılında Safarov Bakü’ye döndiğinde İlham Aliyev “Dünyadaki bütün Ermeniler esas düşmanımızdır” dedi. Şimdi soru sormak istiyorum: Kim Karabağ Ermenilerinin güvenliğini ve haklarının korunmasını sağlayacak?” sözlerini dile getirdi.

Hayk Konjoryan Karabağ’ın hiç bir zaman Azerbaycan’ın bir parçası olmadığını ve olmayacağını belirtti. Aksi halde Artsakh (Karabağ) Ermeni halkının orada var olması tehlike ve tehdit altında olacak.
Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+