​Ermeni kökenli ABD’li atlet Ermenistan vatandaşı oldu ve Ermenistan adına Tokyo 2020’e katılmak ist - Spor
02 Nisan 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Արեգ / Օր : Հրանդ / Ժամ : Հոթապեալ

Spor :

24 Şubat 2020  

​Ermeni kökenli ABD’li atlet Ermenistan vatandaşı oldu ve Ermenistan adına Tokyo 2020’e katılmak ist

​Ermeni kökenli ABD’li atlet Ermenistan vatandaşı oldu ve Ermenistan adına Tokyo 2020’e katılmak ist ​Ermeni kökenli ABD’li atlet Ermenistan vatandaşı oldu ve Ermenistan adına Tokyo 2020’e katılmak istiyor
Ermeni kökenli ABD’li atlet Allison Halverson Ermenistan vatandaşlığı aldı. Kendi İnstagram sayfasında ABD’li Ermeni sporcu Ermenistan pasaportuyla fotoğraf paylaştı.

Halverson bunun hayatının en gururlu anlardan biri olduğunu ifade ederek dedesinin 1915 Ermeni Soykırımından nasıl kurtulduğunu ve hayatta kaldığını anlattı.

Allison Halverson yaptığı paylaşımda “Ben resmen Ermenistan vatandaşıyım. Bundan dolayı gurur duyuyorum. Yaklaşık 100 sene önce benim atalarım dünyanın en çetin zamanlardan geçti... Onların çoğu hayatını sözleriyle tarif edilemeyen akılalmaz şekilde can verdi, fakat benim dedem Ermeni Soykırımından kurtulmayı başardı. Benim atalarımın cesareti ve fedakarlığı olmasaydı ben burada olmazdım. Ben bu muhteşem, güzel, misafirperver ve güçlü bu ülkeye aşığım” ifadelerine yer verdi.

ABD’li Ermeni sporcu ayrıca 2020 Tokyo Yaz Olimpyatlarında Ermenistan’ı temsil etmeye niyetli olduğunu ve bunun için her şeye hazır olduğunu vurguladı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+