​Ermeni Soykırımı`nın 105. yıldönümü Los Angeles`te büyük çaplı etkinliklerle anılacak - Gündem
31 Temmuz 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հրոտից / Օր : / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

27 Şubat 2020  

​Ermeni Soykırımı`nın 105. yıldönümü Los Angeles`te büyük çaplı etkinliklerle anılacak -

​Ermeni Soykırımı`nın 105. yıldönümü Los Angeles`te büyük çaplı etkinliklerle anılacak ​Ermeni Soykırımı`nın 105. yıldönümü Los Angeles`te büyük çaplı etkinliklerle anılacak

Los Angeles Ermeni toplumu, 24 Nisan 2020 tarihinde Ermeni Soykırımı’nın 105. yıldönümü vesilesiyle birtakım anı etkinlikleri gerçekleştirecek.

Los Angeles merkezli Ermeni “Asbarez” gazetesinin haberine göre, azizleştirilen kurbanların anısına saygı duruşunda bulunacak olan Ermeni kuruluşları, adalet ve tazminat taleplerini de dile getirecek.

Anı etkinlikleri, Ermeni Apostolik, Katolik ve Evanjelik Kiliselerinin, Ermeni Devrimci Federasyon’nun, Sosyal–Demokrat Hınçak Partisi’nin, Ermeni Demokratik Liberal Partisi’nin (Ramgavar), Ermeni Gençlik Federasyonu’nun, Ermeni Hayırseverler Genel Birliği’nin, Amerikan Ermeni Asamblesi’nin, Ermeni Davası Konseyi’nin, ABD Ermeni Hukukçular Birliği’nin ve birtakım diğer Ermeni kurum ve kuruluşlarının katılımıyla düzenlenecek.

Etkinlikler kapsamında, Montebello’da bulunan Ermeni Soykırımı Anıtı’na doğru bir yürüyüş düzenlenecek, daha sonra Hollywood’taki Küçük Ermenistan caddesinden Ermen Soykırımı Anıt Kompleksi’ne giden bir adalet yürüyüşü başlatılacak. Öğle saatlerinde ise günün en büyük etkinliği olarak Türkiye Büyükelçiliği’nin önünde ortak bir protesto eylemi gerçekleçtirilecek.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+