​Ermeni aydınlarından Suriye Büyükelçiliğine teşekkür ziyareti - Gündem
03 Ağustos 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արամ / Ժամ : Արփող

Gündem :

27 Şubat 2020  

​Ermeni aydınlarından Suriye Büyükelçiliğine teşekkür ziyareti -

​Ermeni aydınlarından Suriye Büyükelçiliğine teşekkür ziyareti ​Ermeni aydınlarından Suriye Büyükelçiliğine teşekkür ziyareti

Ermenistan Ulusal Hareketi (EUH) STK’nın inisiyatifi ile 26 Şubat tarihinde bir grup Ermeni aydınlar Suriye Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Ziyaretin amacı, Suriye Parlamentosu'nun kabul ettiği Ermeni Soykırımı kararı için teşekkür etmek, ayrıca Türkiye tarafından işgal edilen Suriye topraklarını kurtarma mücadelesine destek vermekti. Ermenistan'da Suriye'nin olağanüstü ve tam yetkili Büyükelçisi Muhammed Hacı İbrahim ile yapılan görüşme sırasında taraflar, asırlarca süren tarihi olan Ermenistan–Suriye dostluğu üzerine durdu, ayrıca Türkiye’nin, gün geçtikçe şiddetlenen yeni osmanlıcılığına karşı mücadelede karşılıklı desteğin önemine vurgu yaptı.

Görüşmeye, Artsakh kurtuluş savaşının kahramanı, tümgeneral Arkadi Ter-Tadevosyan, Ermenistan Ulusal Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü Müdürü Ruben Safrastyan, Diaspora sorunları uzmanı Romen Kozmoyan, Eghishe Charents Edebiyat ve Sanat Müzesi Müdürü Karo Vardanyan ve Ermenistan Ulusal Hareketi koordinatörü Vazgen Petrosyan katıldı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+