​Ermeni aydınlarından Suriye Büyükelçiliğine teşekkür ziyareti - Gündem
03 Haziran 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Արամ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

27 Şubat 2020  

​Ermeni aydınlarından Suriye Büyükelçiliğine teşekkür ziyareti

​Ermeni aydınlarından Suriye Büyükelçiliğine teşekkür ziyareti ​Ermeni aydınlarından Suriye Büyükelçiliğine teşekkür ziyareti
Ermenistan Ulusal Hareketi (EUH) STK’nın inisiyatifi ile 26 Şubat tarihinde bir grup Ermeni aydınlar Suriye Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Ziyaretin amacı, Suriye Parlamentosu'nun kabul ettiği Ermeni Soykırımı kararı için teşekkür etmek, ayrıca Türkiye tarafından işgal edilen Suriye topraklarını kurtarma mücadelesine destek vermekti. Ermenistan'da Suriye'nin olağanüstü ve tam yetkili Büyükelçisi Muhammed Hacı İbrahim ile yapılan görüşme sırasında taraflar, asırlarca süren tarihi olan Ermenistan–Suriye dostluğu üzerine durdu, ayrıca Türkiye’nin, gün geçtikçe şiddetlenen yeni osmanlıcılığına karşı mücadelede karşılıklı desteğin önemine vurgu yaptı.

Görüşmeye, Artsakh kurtuluş savaşının kahramanı, tümgeneral Arkadi Ter-Tadevosyan, Ermenistan Ulusal Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü Müdürü Ruben Safrastyan, Diaspora sorunları uzmanı Romen Kozmoyan, Eghishe Charents Edebiyat ve Sanat Müzesi Müdürü Karo Vardanyan ve Ermenistan Ulusal Hareketi koordinatörü Vazgen Petrosyan katıldı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+