​Kuveyt Emiri`nin kızı, Ermeni Söykırımı’ndan kurtulan nenesinin hikayesini anlattı - Gündem
02 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Հրանդ / Ժամ : Արփող

Gündem :

04 Mart 2020  

​Kuveyt Emiri`nin kızı, Ermeni Söykırımı’ndan kurtulan nenesinin hikayesini anlattı

​Kuveyt Emiri`nin kızı, Ermeni Söykırımı’ndan kurtulan nenesinin hikayesini anlattı ​Kuveyt Emiri`nin kızı, Ermeni Söykırımı’ndan kurtulan nenesinin hikayesini anlattı
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın eşi Anna Hakobyan, 2 Mart tarihinde Kuveyt’in 14. Emirinin kızı Sheikha Hessa Saad el- Abdullah el-Sabah’ı ağırladı.

Sıcak bir otamda geçen görüşmede Sheikha Hessa Saad el- Abdullah el-Sabah, Arap Devletleri Ligi’nin himayesinde faaliyet gösteren Arap İş Kadınları Konseyi (Arab Council of Businesswomen) kapsamında kendi çalışmalarını anlattı.

Anna Hakobyan ise, yönettiği “Benim Adımım” ve “Gülücükler Şehri” hayırseverlik vakıflarının faaliyetleri hakkında bilgi paylaştı. Taraflar, farklı alanlarda işbirliği imkanlarını da ele aldı.

Görüşme sırasında Sheikha Hessa Saad el-Abdullah el-Sabah, Ermeni Söykırımı’ndan kurtulan nenesinin hikayesine de değindi. Sheikha’nın, Soykırım’dan önce Zeytun şehrinde (bugün Kahramanmaraş’ta bir mahalle) yaşayan Ermeni nenesi Eğisabet, Deyr ez Zor çöllerine doğru zorunlu göç yolunu tuttuktan sonra bu çöllerde Sheikha’nın dedesi ile karşılaşmıştır.

Sheikha Hessa Saad el-Abdullah el-Sabah, Ermeni nenesinin kendi hayatında çok büyük rol oynadığını, kendisini eğitim almaya ve hedeflerine ulaşmak uğruna mücadele vermeye teşvik ettiğini anlattı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+